Podwodna wystawa sarajewskiego spawacza

Reklama

wt., 06/07/2016 - 10:46 -- koscielniakk

W basenie Olimpijskim w Sarajewie na jeden dzień zainstalowana została bardzo ciekawa podwodna wystawa. Jej autor- Zlatan Hamamdžić, z zawodu mechanik samochodowy, zaprezentował gościom niezwykłą ekspozycję. Warsztat, w którym pracuje już 13 lat odziedziczył po ojcu, który przyuczył go do zawodu. "Przede wszystkim zajmuję się naprawami dla Auspuha" - mówi Hamamdžić. Jednak miłość do rzemiosła i do dziewczyny, pociągnęła go w innym kierunku. „Ponieważ pracuję jako spawacz, już jakiś czas temu myślałem, żeby zrobić dla ukochanej osoby coś wyjątkowego. Wymyśliłem metalową różę i od niej wszystko się zaczęło" - kontynuuje.

 

Dwie pasje - nurkowanie i spawanie

Początkowo tworzył metalowe figury. Z czasem rzeźb było coraz więcej, aż wreszcie zrodził się 12nurkować, więc pomyślałem o połączeniu swoich dwu pasji – nurkowanie i spawania", opowiada. Nurkowanie zainspirowało go do tworzenia rzeźb natchnionych podwodnym światem. „Żeby zrobić jedną rzeźbę, Zlatan potrzebuje kilku dni. Przygotowanie wystawy zajęło mu sześć miesięcy", donosi z Sarajewa dla stacji Al Jazeera reporterka Nejra Kozarić.

Wystawa powstała w basenie Olimpijskim. Jeśli ktoś chce ją zobaczyć, musi zanurkować. Połączenie nurkowania i sztuki zachwyciło wszystkich tych, którzy wraz ze Zlatanem zdecydowali się na to przedsięwzięcie. Z powodu unikalnego sposobu ekspozycji, wystawa trwała tylko jeden dzień, ale niezwykły spawacz mówi, że będzie robił wszystko, by co roku stworzyć coś nowego i niezwykłego.

Tłum. Emila Liberda

Źródło: Al Jazeera

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama