Różne formy spędzania wolnego czasu

Reklama

sob., 03/05/2016 - 22:17 -- koscielniakk

Wolny czas można spędzić na strzelaniu np. w Strzelnicy Strzałka pod Rzeszowem (Głogów Mł. k. Zabajki). Wiele osób odpoczywa w weekendy, w święta, popołudniami, w wolnych chwilach. Na odpoczynek jest dużo pomysłów. Mogą to być seanse przy telewizorze, gry komputerowe, słuchanie radia lub sport.

Gdy mówimy o sporcie można rozważać różne formy aktywności fizycznej od rekreacji na działce, jeździe na rowerze, po taniec, jazdę na desce i sporty ekstremalne. Dla starszych osób najlepszy jest tzw. „ bezpieczny sport”, czyli kopanie ogródka, spacery, biegi, fitness oraz spotkania towarzyskie w formie wieczorków tanecznych w Klubie Seniora. Dla najmłodszych organizowane są zabawy w „Fantazji” - sieci miejsc przeznaczonych dla dzieci w pomieszczeniu z nadmuchanymi wieżami, zjazdem po rurze, kulkami do zabawy, itp. Oprócz tego pociechy w wieku 5-7 lat można zabrać do kina na filmy animowane, plac zabaw, czyli tzw. miasteczka unijne dla dzieci, do zabawy w piaskownicy, na karuzelę, czy do zoo, gdy się mieszka w dużym mieście. Świetną formą wypoczynku jest jazda na rowerku czy wrotkach. W zimie najlepiej wybrać się na sanki lub łyżwy.

Młodzież lubi rozrywkę bardziej ekscytującą. Obecnie nastolatkowi interesują się strzelaniem z broni, biorą udział w grupowych zabawach w strzelanki w formie paintbola lub na żywo z całym ekwipunkiem do walki (znane jako AVG). W wielu miastach są strzelnice i kluby strzeleckie, gdzie można z prawdziwego karabinu czy pistoletu próbować swoich sił w strzelaniu do tarczy. Na przykład pod Rzeszowem można strzelać pod opieką instruktora w Strzelnicy Strzałce koło Zabajki. Inne formy sportów ekstremalnych to bangi jumping czy wspinanie się po linie itp. Dla wielu osób, które wolą bardziej spokojny wypoczynek pozostaje oglądanie filmów, wyjazd za miasto, wyjście do Spa, na basen, do siłowni, do klubu fitness czy do kawiarni na deser w postaci lodów, kremów musu truskawkowego lub filiżanki kawy.

Autor: Agnieszka Szczepanik

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama