SCHOROWANY ANDRZEJ KOPICZYŃSKI TRAFI DO DOMU OPIEKI?

Reklama

pt., 07/15/2016 - 23:57 -- koscielniakk

Andrzej Kopiczyński (82 l.) za kilka dni opuści szpital. Jak potoczą się dalej jego losy?

Słynny "Czterdziestolatek" wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jego żona, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, nie żyje. Aktor choruje na Alzheimera, który zabrał mu wszystkie wspomnienia, odebrał bieżącą aktywność...

Aktor nie mógł uczestniczyć ani w nabożeństwie żałobnym w intencji zmarłej żony, które odprawione zostało 2 lipca w warszawskim kościele środowisk twórczych, ani dwa dni później towarzyszyć jej w ostatniej drodze na Cmentarzu św. Józefa w Łodzi.

Pan Andrzej jest teraz w szpitalu, ale lada dzień go opuści. Jego pasierb, Rafał Olbrychski, podjął już starania, by spełnić wolę mamy - Monika Dzienisiewicz-Olbrychska już dawno znalazła idealne miejsce dla męża, ale po jej nagłej śmierci procedura umieszczenia Andrzeja Kopiczyńskiego w jednym z podwarszawskich domów seniora specjalizujących się w opiece nad ludźmi dotkniętymi chorobą Alzheimera musi rozpocząć się od nowa.

To właśnie od Rafała Olbrychskiego zależą dalsze losy pana Andrzeja. Jak dowiedziało się "Życie na Gorąco", syn Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej ma zamiar zrobić wszystko, by zapewnić ojczymowi jak najlepsze warunki, tym bardziej że Kopiczyński przez wiele lat zajmował się nim jak własnym synem.

- Rafał może też liczyć na wsparcie ojca, który obiecał mu, że nie zostawi go samego z tak wielką odpowiedzialnością - mówi tygodnikowi znajoma Daniela Olbrychskiego, drugiego męża Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej (pierwszym był Wowo Bielicki). Aktor zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę w wychowaniu Rafała odegrał ojczym, za co jest mu do dziś ogromnie wdzięczny.

Panu Andrzejowi raczej nie pomoże jego jedyna córka Katarzyna. Jej mama i trzecia żona pana Andrzeja, Ewa Żukowska (70), nie widzi powodu, dla którego miałaby przejmować się dziś losem mężczyzny, który zostawił ją dla innej kobiety ponad 30 lat temu.

- Byłam jego żoną, mam z nim córkę, ale to tyle - skwitowała. Także druga żona, Maria Chwalibóg (83), nie zamierza wesprzeć Rafała Olbrychskiego w opiece nad aktorem.

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Kopiczyński już wkrótce znajdzie się pod opieką pracowników domu dla seniorów - tym, który znalazła dla niego kilka miesięcy temu Monika Dzienisiewicz-Olbrychska.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama