Jako nastolatek stracił nogę, a dziś nosi tytuł Mr Englnd 2017

Reklama

pt., 07/28/2017 - 16:05 -- koscielniakk

Model Jack Eyers nie miał łatwego życia, a teraz ma szansę zostać Mr World Wszedł do historii jako pierwsza osoba z niepełnosprawnością, której poszczęściło się na konkursie o tytuł Mistera Wielkiej Brytanii. Eyers (28) został koronowany na ceremonii, w czasie której pokonał 24 uczestników.

 

Młody człowiek urodził się z chorobą zwyrodnieniową, z powodu której w wieku 16 lat musiał poddać się amputacji nogi. Nie pozwolił, by mu to przeszkodziło w realizacji marzeń. Dwa lata temu został pierwszym modelem bez nogi, który przeszedł po wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

 

- Przez ostatnich pięć lat pracowałem na tym, by podnieść w branży modowej świadomość istnienia niepełnosprawnych; chcę być wzorem do naśladowania dla osób ułomnych, z różnymi dysfunkcjami, powiedział w wywiadzie dla Metro.

Po operacji Jack Eyers zaczął chodzić na siłownię i w krótkim czasie zauważyła go agencja mody Models of Diversity, która opowiada się za różnorodnością w branży modowej. Od tego czasu reklamował modne marki na wybiegach w m.in. Mediolanie i Moskwie.  Ponadto, w 2012 roku uczestniczył w ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich. Do ceremonii uczył się akrobacji trenując w cyrku.

-Trenowałem z trupą cyrkową, żeby nauczyć się wspinać po linie i balansować na niej. Spektakl napełnił mnie radością, jakiej nigdy wcześniej nie doznałem. Zainspirowało mnie poczucie, że ludzie niepełnosprawni mogą być silni, i że w brew pozorom, nie jesteśmy ani słabowici, ani ograniczeni swoimi ułomnościami, powiedział.

Następnym przystankiem dla Jacka są wybory Mr World.

 

url.jpg

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

blic.rs

Komentarze

Wysłane przez Adropareeddy (niezweryfikowany) w
Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps. https://www.cialispascherfr24.com/prix-cialis-pharmacie-grenoble/

Wysłane przez AOrarticuggipt (niezweryfikowany) w
Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps. https://www.cialispascherfr24.com/nom-du-generique-de-cialis/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama