Najbardziej nietypowe truskawki na świecie mają smak ananasa, a jedna kosztuje tyle, co cały obiad

Reklama

Na japońskim rynku jest kilka rodzajów białych truskawek, wśród których jeden wyróżnia się bielą i rozmiarem. Jest to tak zwana "White Jewel" lub "Shiroi Houseki".

Już od wielu lat te białe niezwykłe truskawki są kluczową częścią japońskiego rynku owoców luksusowych. Ten rodzaj białej truskawki jest bardzo rzadki, najdroższy, ale i sporo większy, niż białe truskawki odmiany "pinberry", które można znaleźć na rynku europejskim.

"Shiroi Houseki" -zupełnie białe truskawki zostały wyhodowane cztery lata temu przez Jasuhito Tešime, którego gospodarstwo znajdujące się w japońskiej prefekturze Saga jest jedynym na świecie, które produkuje ten wyjątkowy owoc.

Jedną z tajemnic uprawy białej truskawki jest zmniejszenie jej ekspozycji na światło słoneczne, co obniża poziom antocyjanów, naturalnej substancji chemicznej dającej kolor owocom i warzywom. Ci, którzy próbowali truskawki mówią, że smakiem przypomina ananasa, pisze Avaz.ba.

Trudno ją wyhodować. Tylko 10% truskawek Jasuhito Tešime ma biały kolor i tylko niektóre z nich są zupełnie białe, bo inne mają czerwone kropki.

Jak można sobie wyobrazić, ten nowy, ultra rzadki owoc całkowicie białej truskawki "Shiroi Houseki” osiąga w Japonii niesamowitą cenę. Niezwykła truskawka jest sprzedawana w cenie 10 dolarów lub w bardzo małych opakowaniach za cenę od 40 dolarów USD w górę.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Avaz.blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama