Pizza Hut wprowadza wegański ser

Reklama

Trzymanie się z dala od mięsa nigdy nie było tak popularne. W październiku życie weganów osiągnie nowy poziom. Przygotujcie się: Pizza Hut wprowadza wegański ser. Wegańska firma Violife ogłosiła, że sieć pizzerii będzie testować swój wegański ser na pizzy przez 8 tygodni. Od środy 11 października do niedzieli 26 listopada weganie będą mieli szansę rozkoszować się pizzą wraz ze swoimi wszystkożernymi znajomymi zamiast udania się do kolejnego baru sałatkowego.

Sałatki są pyszne. Jednak nie po to odwiedza się Pizza Hut. Chodzi się tam żeby zjeść ociekającą serem pizzę na grubym cieście. Można też zamówić lody. Niestety wegańskie pizze będą dostępne tylko w kilku firmach, takich jak: Canterbury, Chatham, Thanet, Bluewater i Crawley. Jednak upewnij się czy Twoja pizza nie jest wolna od glutenu, co oznacza, że w jej skład wchodzą jajka.

„Mimo, że upowszechnienie wegańskiego trendu może zabrać Pizzy Hut chwilę, to fakt, że wegańskie dania są coraz bardziej popularne imponujący”, mówi The Independent Nathaniel Wallis, właściciel firmy Veggie Athletic.

Media społecznościowe są zachwycone tą informacją dzięki czemu ten trend może stać się bardziej popularny.” Rzecznik Pizza Hut powiedział The Independent: „Możemy potwierdzić, że test wegańskiej pizzy rozpocznie się w październiku. Pizza Hut to nie pierwsza sieć pizzerii wprowadzająca udogodnienia dla wege klientów. Zizzi, Pizza Express, Ask Italian i MOD Pizza mają w swojej ofercie „wegańskie alternatywy dla mozzarelli” w swoich pizzach.

Autor: 
Rachel Hoise/Tłum. Agata Szymańska
Źródło: 

Independent

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama