4 oznaki, że Twój związek ma szansę przetrwać.

Reklama

pon., 10/09/2017 - 17:42 -- koscielniakk

Kiedy wchodzisz z kimś w romantyczny związek jesteś pewien, że ta relacja przetrwa wszystkie wzloty i upadki. W przeciwnym razie nie traciłbyś czasu. Każdy chciałby poznać przepis na to, aby związek trwał na zawsze. Jednak każda para jest inna, a taki przepis nie istnieje. Mimo to, istnieje kilka ważnych cech, które są charakterystyczne dla wszystkich udanych par.

 

Ufacie sobie.

To wielka sprawa jeśli ktoś jest w stanie Ci się zwierzyć, otworzyć się przed Tobą. Jeśli planujesz długotrwały związek, to ważne abyście okazywali sobie wzajemny szacunek.

„Trudno w dzisiejszych czasach być wrażliwym i podzielić się z kimś swoimi problemami”, mówi terapeutka Kimberly Hershenson. Jeśli partner jest się w stanie przed Tobą otworzyć, to ważne, abyś nie zawiódł jego zaufania. Zaufanie jest najważniejsze w związku. Jeśli czujesz się w nim pewnie i komfortowo, wiesz, że partner Cię nie skrzywdzi, ani nie oszuka, to Twój związek ma przed sobą świetlaną przyszłość.

 

Wspieracie się.

Świat może być okrutnym miejscem, a posiadanie partnera zapewnia wsparcie w ciężkich chwilach. Jeśli czujesz, że Twój partner wierzy w Twoje marzenia i zawsze Cię wysłucha, to wiedz, że jest to jedna z oznak długotrwałego związku.

„Pytanie partnera o to, co u niego słychać, czasem nawet nie dzieląc się swoimi przeżyciami, pokazuje Twoją dostępność”, mówi Hershenson. „Gdy wsłuchujesz się w problemy partnera, może on wyrzucić z siebie złe emocje. Dajesz mu wtedy poczucie, że zawsze może na Ciebie liczyć.”

 

Ponosicie odpowiedzialność.

Partnerstwo oznacza bycie miłym, ale wiąże się również ze szczerością oraz mówieniem głośno o tym, co nas w związku irytuje. Cisza nie prowadzi do szczęścia. Zatem krzyknięcie w odpowiednim momencie tylko umocni waszą miłość i sprawi, że przetrwa dłużej.

„Jeśli ty, albo Twój partner jesteście zdenerwowani jakąś kwestią, to porozmawiajcie o tym bez obrażania się”, mówi Hershenson. „Przyznaj się do winy i wyciągnij wnioski na przyszłość.” Jeśli oboje jesteście w stanie przyznać się do błędu, to następnym razem unikniecie przeradzania się drobnych nieporozumień w kłótnie.”

 

Okazujecie sobie fizyczną miłość.

Mimo, że okazywanie miłości i wsparcia poprzez słowa jest ważne, to fizyczna strona relacji jest równie istotna. Nie koniecznie musi to oznaczać seks, ale także subtelniejsze sposoby kontaktu fizycznego, takie jak pocałunki czy przytulanie.

„Nie ważne czy jest to pocałunek na pożegnanie czy przytulanie się na kanapie- każdy rodzaj dotyku wzmacnia więź między partnerami”, dodaje Hershenson.

„Nawet jeśli na początku nie przychodzi to naturalnie, to wplecenie fizycznego okazywania uczucia w codzienną rutynę naprawdę zrobi różnicę.”

Autor: 
Kristin Salaky/Tłum. Agata Szymańska
Źródło: 

Busines Insider

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama