10 krajów, w których prawa kobiet nie istnieją. Traktowane są gorzej od zwierząt

Reklama

Prawa kobiet do edukacji, udziału w wyborach czy decydowania o macierzyństwie dziś wydają się oczywiste. Nie zawsze tak było, a nasze poprzedniczki musiały o wiele z nich walczyć, często poświęcając własne życie.

Począwszy od starożytności, przez średniowiecze, a kończąc na renesansie kobiety miały mniej praw, a nawet można powiedzieć - nie miały ich w ogóle. Nie mogły brać udziału w wyborach - chociaż były pełnoprawnymi obywatelkami, nie mogły się uczyć - chociaż ich umysły ani trochę nie ustępowały mężczyznom, nawet nie mogły wybierać sobie mężów - decydowali za nie rodzice.

Świat rozwija się, a granice otwierają. Możliwości podróżowania są praktycznie nieograniczone. Niestety, szczególnie będąc kobietą, trzeba pamiętać, że wiele krajów wciąż nie respektuje naszych praw.

W tych miejscach handel ludźmi, gwałty, przemoc i przedmiotowe traktowanie kobiet, są na porządku dziennym.

W tych miejscach handel ludźmi, gwałty, przemoc i przedmiotowe traktowanie...
SOURCE: FLICKR

Poniżej przedstawiamy 10 państw, które są najniebezpieczniejsze dla podróżniczek:

10. Kolumbia

Jest to niewątpliwie jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie jeśli chodzi o odsetek ataków na kobiety. Do dziś zdarza się wiele przypadków oblewania kwasem, gwałtów i zmuszania do prostytucji. Jedynie w 2015 roku zarejestrowano 45 tysięcy przypadków przemocy domowej.

Poniżej przedstawiamy 10 państw, które są najniebezpieczniejsze dla...

9. Indie

Piękny kraj, wciąż jednak bardzo niebezpieczny. Wysoki odsetek gwałtów, również zbiorowych, przemocy domowej i handlu ludźmi nie odstraszają jednak turystów.

<b>9. Indie </b><br><br><br />
Piękny kraj, wciąż jednak bardzo niebezpieczny....

8. Kongo

Zgodnie z danymi, Kongo ma najgorszy wskaźnik przemocy wobec kobiet. W tym kraju około 1150 kobiet każdego dnia jest gwałcona.

<b>8. Kongo </b><br><br><br />
Zgodnie z danymi, Kongo ma najgorszy wskaźnik...
SOURCE: PINTEREST

7. Somalia

Kraj, w którym nie ma prawa. Molestowanie i gwałty są tam na porządku dziennym, a uznawane za coś normalnego. Narządy płciowe kobiet często są okaleczane, żeby kobieta nie mogła odczuwać przyjemności seksualnej. Śluby pomiędzy dorosłymi mężczyznami, a małymi dziewczynkami są normą.

<b>7. Somalia </b><br><br><br />
Kraj, w którym nie ma prawa. Molestowanie i...
SOURCE: VITAMINDWIKI

6. Pakistan

Wczesne i przymusowe małżeństwa, kamienowanie, ataki kwasem, to wiodące problemy, z którymi musi borykać się kobieta w tym kraju. Około 1000 kobiet rocznie staje się ofiarą kamienowania ?w imię honoru?. Większość jest ofiarami przemocy domowej.

<b>6. Pakistan </b><br><br><br />
Wczesne i przymusowe małżeństwa, kamienowanie,...

5. Kenia

Kobiety w Kenii nie mają żadnych praw. Edukacja nadal jest na prawie nieistniejącym poziomie, a mąż jest bardziej właścicielem niż partnerem. Kobieta w Kenii nie ma władzy nad własnym życiem.

<b>5. Kenia </b><br><br><br />
Kobiety w Kenii nie mają żadnych praw. Edukacja...
SOURCE: BLACKGIRLLONGHAIR

4. Brazylia

Według danych, w Brazylii co 15 sekund kobieta staje się ofiarą ataku seksualnego, a co 2 godziny jest mordowana.

<b>4. Brazylia </b><br><br><br />
Według danych, w Brazylii co 15 sekund kobieta...
SOURCE: NEWSDEEPLY

3. Egipt

Napaści na tle seksualnym są tak powszechne, że nawet turyści muszą się mieć na baczności. Kobiety są źle traktowane i właściwie nie mają żadnych praw. Jeśli chodzi o kwestie rozwodu, dziedziczenia i opieki nad dzieckiem, nie mają do powiedzenia nic, a o wszystkim decyduje mężczyzna.

<b>3. Egipt </b><br><br><br />
Napaści na tle seksualnym są tak powszechne, że...

SOURCE: PINTEREST

2. Meksyk

Odnotowano wiele przypadków zaginięć kobiet. Niestety, struktura prawna również zawodzi i kobiety często padają ofiarami przemocy domowej. Na pomoc raczej nie mają co liczyć.

<b>2. Meksyk </b><br><br><br />
Odnotowano wiele przypadków zaginięć kobiet....
SOURCE: PRI.ORG

1. Afganistan

Około 87% kobiet w Afganistanie jest niewykształcona, a ponad 75% zmuszana jest do wczesnego małżeństwa między 15, a 19 rokiem życia. Jest to kolejny kraj, w którym odnotowuje się skrajny poziom przypadków przemocy domowej, a wskaźnik umieralności kobiet sięga 4/1000.

<b>1. Afganistan </b><br><br><br />
Około 87% kobiet w Afganistanie jest...
SOURCE: RT

Przerażające, prawda? Dlatego właśnie tak ważne jest walczenie o prawa kobiet! Podziel się jeśli się zgadzasz, że kobiety powinny być traktowane równo z mężczyznami!

Autor: 
Fot.: Arnesen/Wikimedia
Źródło: 

podajto

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama