Znany raper zbiera pieniądze; zamierza udowodnić, że Ziemia jest płaska

Reklama

pt., 10/13/2017 - 21:21 -- koscielniakk

Być może słyszeliście o takich hitach, jak "Nothing On You" albo "Airplane", jednak tym, dzięki czemu raper o pseudonimie scenicznym B.o.B. uzyskał swój rozgłos jest nie tyle muzyka, co głośne propagowanie teorii o płaskiej Ziemi. Jego miłość do królowej wszystkich teorii spiskowych jest na tyle silna, że wystartował ze specjalną akcją: "GoFundMe".

 

Crowd-funding kampania o nazwie "Show BoB The Curve" (Pokażcie BoBowi krzywiznę) ma pomóc raperowi wysłać satelitę - 'albo nawet nie jedną' - jak mówi, w przestrzeń kosmiczną. Raper zamierza raz na zawsze rozjaśnić dla ludzkości odwieczne pytanie: czy Ziemia jest okrągła, czy płaska? Obiecał, że będzie na bieżąco informować osoby zainteresowane tym ambitnym projektem.

Bobby Ray Simmons Jr., bo tak nazywa się w rzeczywistości młody artysta, być może nie jest postacią obcą dla niektórych z was, dzięki swoim słownym potyczkom na Twitterze z astrofizykiem Neilem deGrasse Tysonem. Jeden z najpopularniejszych wpisów Tysona miał pozytywny i pojednawczy wydźwięk: "Bracie, to, że rozwój twojego rozumu uwstecznił się o jakieś pół tysiąclecia nie znaczy, że nie kochamy twojej muzyki".

Walka o "prawdę" podjęta przez rapera BoBa ma swoje początki w roku 2015., kiedy wyraził swój sceptycyzm, wstawiając na Twittera fotografię, pokazującą dwa miasta oddalone o 16 mil. W części centralnej fotografii znajduje się on sam, stojący na czymś, co przypomina górski szczyt. W tytule napisał: "Miasta są oddalone o około 16 mil... gdzie jest krzywizna? Proszę mi to wyjaśnić". Zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi twierdzą, że jeśli Ziemia rzeczywiście byłaby zakrzywiona, to ową krzywiznę można by wypatrzyć gołym okiem; takie założenie jest całkowicie sprzeczne ze współczesnym naukowym spojrzeniem.

Spostrzeżenie (o krągłości Ziemi), które było motorem dla dokonania wielkich odkryć geograficznych, ponieważ marynarze przestali bać się upadku z krawędzi płaszczyzny ziemskiej, dla rapera BoBa jest jednym z wielu nieprzekonujących wymysłów. Dla przykładu, raper nie wierzy w istnienie holokaustu. Uważa też, że 11. września to mit wykreowany przez wewnętrzne siły sprawcze - bliżej nieokreślone tajne elity działające na terenie Ameryki; poza tym, sądzi, że miliarderzy mogą przenosić swoją świadomość do młodszych ciał, używając w tym celu skanów twarzy ze Snapchata.

Jeśli chodzi o wspieranie kontrowersyjnej kampanii rapera, niektórzy ludzie dofinansowują ją, ponieważ, tak jak on, chcą raz na zawsze skończyć z kłamliwymi insynuacji nt. okrągłej Ziemi, a inni kierują się zupełnie odmiennym motywem. Mianowicie, chcą być świadkami poniżenia rapera.

 

 

Autor: 
Anita J./Tłum. Rafał Lenatowski
Źródło: 

geek.hr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama