Ta woda jest tak czysta, że może zabić

Reklama

pon., 11/13/2017 - 16:28 -- koscielniakk

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii krótko i efektywnie opisali, dlaczego nigdy nie powinniśmy pić wody, o której wiadomo, że nie nadaje się do picia.

 

W tym konkretnym przypadku chodzi o „ultra czystą wodę”, a bylibyście zdziwieni jak często zdarza się, że ludzie nie przestrzegają wydanego zakazu, pisze Business Insider.

Ultra czysta woda jest do tego stopnia pozbawiona wszelkich minerałów, jakie normalnie zawiera woda pochodząca z miejskich wodociągów, że jest w stanie „wyprać” wszystkie minerały z ludzkiego organizmu.

Działa inaczej niż pospolita kranówka. Z takiej wody korzysta się głównie podczas czyszczenia elektroniki.

- Mikroczipy na przykład są tak małe, że nawet najmniejszy pyłek, niczym wielki kamień, wywołuje poważne problemy. Ultra czystej wody używa się po to, by czipy oczyściły się między szczelinami, mówi Gary Pites z "GE Power".

Jest przefiltrowana do tego stopnia, że nie zawiera absolutnie nic, żadnych nieczystości i żadnych minerałów. Zawiera wyłącznie wodór, tlen i bardzo powolne elektrony. Znaczy to, że gdy natknie się na jakiś metal lub minerał, absorbuje go. W związku z takimi właściwościami jest doskonała do czyszczenia elektroniki, ale nie do picia.

Gdyby ją wypić, wyłowi z organizmu wszystkie minerały. Nie przedstawia żadnej wartości i prawdę mówiąc, ma okropny smak.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Busines Insider

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama