Kiedy pozwolić dziecku na zajmowanie się zwierzakiem?

Reklama

sob., 02/20/2021 - 00:25 -- MagdalenaL

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta – wszystko zależy od dziecka.

Niektórzy nastolatkowie nadal nie są świadomi obowiązków, z którymi wiąże się posiadanie zwierzaka. Jest też jednak wiele sumiennych 7, 8 czy 9-latków, które rozumieją wymagane od nich zobowiązania. Będziesz musiał osobiście dokonać oceny, czy twoje dziecko jest gotowe na tak dużą odpowiedzialność.

Jeśli zdecydujesz, że twoja pociecha jest gotowa na posiadanie pupila, powinieneś zacząć od zwierzęcia, nad którym opieka będzie stosunkowo prostym zadaniem. Takich informacji możesz się dowiedzieć z książek z dobrą reputacją, stron internetowych, lub rozmawiając z weterynarzem czy schroniskiem. Wybierając waszego nowego towarzysza, weź pod uwagę, czy jesteś w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki życia. Pamiętaj o uwzględnieniu takich czynników jak wasz styl życia, sytuacja mieszkaniowa oraz koszt posiadania zwierzaka.

Konieczny może być nadzór dorosłego, nawet jeśli to dziecko zajmuje się podstawową opieką nad pupilem. Jeśli to jego obowiązkiem jest dbanie o zwierzę, upewnij się, że jest ono trzymane w odpowiednich warunkach, ma dostęp do pożywienia oraz, w razie potrzeby, opieki weterynaryjnej.

Autor: 
Autor: RSPCA Knowledgebase, Tłumaczenie: Martyna Sidoruk
Źródło: 

kb.rspca.org.au

Polub Plportal.pl:

Reklama