Grill w deszczu, czyli jak poradzić sobie z deszczową i zimną aurą podczas imprezy?

Reklama

ndz., 05/03/2020 - 19:23 -- Anonim (niezweryfikowany)

Sezon grillowy rozpoczyna się już na dobre, jednak aura nie zawsze chce z nami współpracować i często w dniu planowanej imprezy robi się zimno lub zaczyna padać deszcz. Taka aura wydawać się może końcem planów na przyjęcie, jednak nie trzeba się poddawać, a zrobić można wiele aby ten dzień i spotkanie uratować.

Niska temperatura to nie problem.

Jeżeli niska temperatura zaczyna doskwierać uczestnikom imprezy, wcale nie trzeba rezygnować z przebywania na zewnątrz, wystarczy rozpalić ognisko, które nas rozgrzeje. Ogień nie tylko przyczyni się do podniesienia temperatury, bowiem wprowadzi też pewną atmosferę, niewiadomo czemu ale ognisko ma w sobie to coś, co powoduje spokój, melancholię i pozytywne nastawienie. A więc, jeśli na ogrodowym przyjęciu doskwiera chłód, dobrym rozwiązaniem będzie ogrzanie się uczestników zabawy przy ognisku, zapewne pomoże to także podgrzać i umilić też atmosferę spotkania.

Kolejnym przydatnym patentem na niską temperaturę jest serwowanie podgrzanych napoi. Nic innego nie potrafi rozgrzać tak jak ciepłe napoje, po których na pewno chłód przestanie tak bardzo doskwierać. Uczestnicy spotkania zapewne docenią ten pomysł i bardzo im się on spodoba, a dzięki niemu plany na wspaniałą imprezę na zewnątrz nie zostaną zaprzepaszczone. Tak, więc dzięki ciepłym napojom ogrodowa impreza nie zostanie odwołana lub zaliczona do nieudanych, a co więcej może być nawet ciekawie wspominana.

 

Deszcz też nie zaszkodzi spotkaniu.

Zdecydowanie gorszym wrogiem ogrodowych imprez jest deszcz, który naprawdę potrafi zepsuć spotkanie. Jednak przy odrobinie dobrych chęci i pozytywnym nastawieniu, także on nie powinien nam popsuć przyjęcia. W wypadku deszczowego dnia najlepiej zorganizować miejsce pod zadaszeniem, np. na tarasie, w altanie, czy nawet w namiocie ogrodowym. Przebywanie pod dachem pozwoli nam uniknąć przemoknięcia, a pozytywne nastawienie spowoduje, że mimo przeciwności aury impreza będzie udana. A jeśli uczestników spotkania poniesie chwila szaleństwa, to kto wie być może rozpoczną się tańce w deszczu, a impreza wtedy z pewnością będzie niezapomniana.

Tak wiec aby spotkanie było udane warunki atmosferyczne nie muszą być idealne, oczywiście najlepiej jest gdy pogoda dopisuje, bo od razu nastrój jest lepszy. Jednak nie warto zbyt bardzo zamartwiać się niesprzyjającą aurą, tylko nastawić się pozytywnie i zrobić wszystko, aby pogoda nie zepsuła nam spotkania. A impreza z dobrym nastawieniem i odrobiną pomysłowości będzie udana mimo przeciwności losu.

Autor: 
Natalia Wasiak
Polub Plportal.pl:

Reklama