10 produktów, które oczyszczają naczynia krwionośne

Reklama

wt., 07/20/2021 - 15:29 -- MagdalenaL

Według statystyk ludzie najczęściej umierają z powodu problemów z sercem. Zawały i niewydolność serca są prawdziwym zagrożeniem dla współczesnego człowieka. Blaszki cholesterolowe, skrzepy krwi i blokowanie przepływu krwi przyczyniają się do zawałów i udarów.

Są one przyczyną co drugiej śmierci.

Oto dlaczego tak ważna jest dla współczesnego człowieka troska o zdrowie swoich naczyń krwionośnych, czystość i elastyczność tkanek.

Ogromną rolę odgrywa w tej kwestii odżywianie.

Które produkty będą efektywną profilaktyką zawałów i udarów?

  1. Granat

Świeży granat poprawia stan waszych naczyń krwionośnych i normalizuje poziom cholesterolu. Owoc działa lepiej niż zakonserwowany sok. Granat łatwo rozrzedza krew, co także zmniejsza ryzyko powstawania skrzepów krwi.

  1. Hurma wschodnia

Polifenole w nich zawarte walczą efektywnie przy obniżaniu cholesterolu. W tych owocach znajdziemy także sporo magnezu i beta-karotenu, korzystnych dla serca.

  1. Arbuz

Specjalnym aminokwasem w arbuzach jest cytrulina. Pomaga rozszerzać naczynia krwionośne. Największa koncentracja jest w pestkach, więc w niektórych krajach je się również pestki. Ale w samym miąższu również jest mnóstwo aminokwasów. Wśród ulubieńców arbuzów, ryzyko nadciśnienia i problemów z sercem jest znacznie zmniejszone.

  1. Ryba

Każda ryba, szczególnie łosoś, jest źródłem kwasów omega i odżywczych protein. Oczywiście, tłuszcz rybny można także spożywać w kapsułkach, ale dieta bogata w ryby, znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca.

  1. Sok pomarańczowy

Dwie szklanki soku pomarańczowego dziennie obniżają cholesterol, ciśnienie krwi oraz dostarczają witamin i minerałów.

  1. Jabłka

Błonnik i pektyny zawarte w jabłkach, oczyszczają blaszki z naczyń krwionośnych, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

  1. Pomidory

Pomidory są wspaniałym źródłem magnezu. A jest to najważniejszy minerał dla zdrowia serca! Pomidory zawierają także mnóstwo likopenu – specjalnego, bardzo korzystnego antyoksydantu. Zalety pomidorów: dla serca i naczyń krwionośnych są pożyteczne w każdej formie, surowej oraz po obróbce termicznej.

  1. Czosnek

Tlenek azotu zawarty w czosnku, efektywnie oczyszcza naczynia krwionośne, walczy z chorobami serca i nadciśnieniem.

  1. Dieta grecka

Uczeni oświadczyli, że wśród Greków odsetek cierpiących na problemy sercowo-naczyniowe jest niższy niż w całej Europie. Interesując się tym faktem, uczeni zaczęli szukać jego przyczyny. Okazuje się, że zawartość oliwy i orzechów w diecie chroni Greków przed chorobami serca i naczyń krwionośnych. Te produkty są świetnie również w połączeniu, np. w sałatce.

  1. Płatki owsiane

Błonnik i płatki owsiane efektywnie oczyszczają naczynia krwionośne. Co więcej, takie zdrowe i lekkie śniadanie pozwoli wam kontrolować wagę, co jest bardzo ważne dla ludzi podatnych na choroby sercowo-naczyniowe.

Źródło: https://www.zajenata.bg/10-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D...

Autor: 
tłum. Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama