Dlaczego powinniście jeść trzy banany dziennie?

Reklama

czw., 08/12/2021 - 00:07 -- MagdalenaL

Banany są owocem dla zdrowia i urody. Nieprzypadkowo ich skórki są używane w domowych produktach kosmetycznych, a także rośliny domowe odradzają swoje uschnięte liście jak feniks z popiołu. Dziś opowiem wam kilka interesujących faktów na temat bananów. Ten owoc pomaga stawać się energicznymi i zdrowymi, gdy konsumuje się go codziennie.

O BANANACH

Źródło potasu

Jeden banan zawiera 1/10 dziennego zapotrzebowania człowieka na potas. Ten mikroelement ma pozytywny wpływ na stan naszych mięśni. Dzięki temu jest tak bardzo lubiany przez sportowców przed treningiem. Jeden banan jest wystarczającym doładowaniem przed aktywnością fizyczną trwającą godzinę. Jeśli wykonujecie trening siłowy lub po prostu czujecie zmęczenie, zjedzcie banana.

Przypływ energii

Banany są dobre, ponieważ prawie natychmiast zwiększają wydajność sił dzięki zawartości żelaza. Są odpowiednie na śniadanie dla tych, którzy nie lubią jadać rano. W odróżnieniu od słodyczy, które podrażniają żołądek, banan zjedzony rano doładowuje energią i otula jelita. Banany poleca się również tym, którzy są na specjalnej diecie przepisanej przez lekarza. Można je również podawać dzieciom jako pierwszą żywność uzupełniającą.

Źródło manganu

Mangan jest równie ważny dla zdrowia kości jak wapń. Ten mikroelement pozwala lepiej przyswajać wapń. Jeśli lubicie pić zieloną herbatę lub kawę, które wypłukują wapń z organizmu, przyzwyczajcie się do jedzenia bananów do tych napojów.

Dobry nastrój

Banany zawierają witaminę B6, która korzystnie wpływa na centralny układ nerwowy. Banany zmniejszają poziom stresu i poprawiają nastrój. Zaleca się też jedzenie bananów w czasie PMS, by dostarczyć witaminy i minerały utracone w tym trudnym dla kobiecego organizmu okresie. Jeśli cierpicie na bezsenność lub nerwowość, spróbujcie jeść banany każdego dnia, by zmniejszyły niepokój i pomogły wam zasnąć.

Mocne serce

Witaminy A, B, E, PP i powyższe mikroelementy wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz działają profilaktycznie na wiele chorób. Dodatkowo banany obniżają ciśnienie krwi, gdy zjecie 3 sztuki dziennie.

Piękna skóra

Jeśli regularnie spożywacie banany, zauważycie jak korzystny wpływ mają na stan waszej skóry. Staje się gładka i miękka. Dzieje się tak, ponieważ owoc stymuluje produkcję kolagenu w organizmie. Dodatkowo istnieje wiele naturalnych środków wykorzystujących bananowe puree w upiększaniu skóry i włosów. Ale łatwiej i korzystniej będzie, gdy zjecie świeżego banana i wesprzecie swoje zdrowie od wewnątrz.

Wybierajcie świeże banany bez pękniętej skórki. Nie wyrzucajcie miękkiego banana, zapomnianego, leżącego na parapecie – zrobicie z niego niesamowite naleśniki. Zawsze możecie też zrobić pachnącą maskę na twarz. By zachować banany w świeżości na dłużej, zawińcie ich ogonek w folię. Przechowujcie owoce w temperaturze 13°C i nie chowajcie ich do lodówki. W przeciwnym wypadku ich skórka pociemnieje, mimo że będą się nadawały do jedzenia.

Jeśli macie problemy zdrowotne, nie wahajcie się udać do lekarza. Zdrowe jedzenie powinno być podstawą waszej diety, ale nigdy nie będzie magiczną kulą. Zdrowy rozsądek i bieżąca troska o swoje ciało są gwarancją długoletniego dobrego samopoczucia. Bądźcie zdrowi i jedźcie banany.

Źródło: https://www.zajenata.bg/защо-трябва-да-ядете-по-3-банана-на-ден-news143933.html

Autor: 
tłum. Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama