Borówki amerykańskie są zdrowe, ale czy są też afrodyzjakiem?

Reklama

czw., 08/26/2021 - 22:57 -- MagdalenaL

Borówki amerykańskie są smaczne i zdrowe. Poza tym mogą one pozytywnie wpłynąć na nasze życie seksualne. Według różnych badań mogą one mianowicie zmniejszać zaburzenia erekcji i poprawiać płodność. Jak to możliwe? I czy są one afrodyzjakiem?

Przede wszystkim wymieńmy, dlaczego uważa się, że borówki amerykańskie mogą być dobrym dodatkiem dla twojego życia seksualnego.

Antyoksydanty

W borówkach amerykańskich znajdują się flawonoidy; antyoksydanty, które są dobre dla naszych narządów. Z badań przeprowadzonych prze Uniwersytet Wschodniej Anglii w Norwich z 2016 roku wynika, że duża dawka flawonoidów jest prawie tak efektywna w zmniejszaniu zaburzeń erekcji, jak regularne ćwiczenia.

Wytrzymałość

Flawonoidy zawarte w borówkach amerykańskich mogą być nie tylko dobre na erekcję, ale także powodować lepszą wytrzymałość, jak mówi Uniwersytet Narodowy Kangwon w Korei Południowej. Borówki mogłyby dlatego być koniecznością dla tych, którzy mają ochotę na lepsze i dłuższe uprawianie miłości.

Płodność

Antyoksydanty mogą pomóc chronić narządy płciowe przed uszkodzeniem komórek i starzeniem się. To sprawia, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bardziej płodni dzięki jedzeniu borówek, mówi Harvard Medical School na podstawie badań.

Afrodyzjak

Tak więc spożywanie borówek amerykańskich ma kilka korzyści zdrowotnych, ale czy są one również afrodyzjakiem? Spytaliśmy o to Iris Groenenberg, ekspertkę ds. żywienia i zdrowia w Voedingscentrum [Centrum Żywienia]. I jest to (niestety) jasne: „Nie ma produktów ani substancji, potwierdzonych jako afrodyzjaki”.

„Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) ocenia literaturę naukową na temat substancji i produktów afrodyzjakalnych i decyduje, czy te substancje lub produkty mogą się promować jako afrodyzjaki lub korzystne dla erekcji” - wyjaśnia Groenenberg. „Na ten moment taka decyzja nie została wydana dla żadnego produktu”.

Autor: 
tłum. Maria Stengert
Polub Plportal.pl:

Reklama