Mam 87 lat i ciągle chcę seksu – czy powinienem czuć się źle?

Reklama

sob., 07/30/2022 - 10:22 -- MagdalenaL

Moja żona i ja śpimy od 30 lat w oddzielnych sypialniach, ponieważ chrapię. Jednakże ciągle mam ochotę na seks z nią – co ona uważa za dziwne. Czy ma rację?

Jestem 87-letnim mężczyzną i jestem żonaty od 40 lat. Moja żona, która również jest po osiemdziesiątce, i ja śpimy w oddzielnych sypialniach od 30 lat, ponieważ chrapię. Mimo to mieliśmy dobre życie seksualne, chociaż nie tak często, jakbym tego chciał. Ciągle odczuwam potrzebę, by dołączyć do niej w łóżku (chociaż mam teraz dysfunkcję erekcji), by doprowadzić ją do orgazmu. Z drugiej strony moja żona nigdy nie przejmowała inicjatywy; to ja zawsze inicjowałem przytulanie lub czułe słówka. Nie może zrozumieć, że mężczyzna w moim wieku ciągle się podnieca na myśl o bliskości z nią; uważa to za bardzo dziwne. Jednak, kiedy niechętnie zgadza się, bym dzielił z nią łóżko (może raz na dwa miesiące), szybko się podnieca i mogę doprowadzić ją do orgazmu w kilka minut. Czuję się bardzo zakłopotany i nawet jest mi dziwnie, gdy odrzuca moją prośbę, bym dołączył do niej w łóżku. Powoduje to nawet kłótnię, z powodu której czuję się winny… Więc jaka jest odpowiedź? Czy jestem dziwny?

Nie jesteś dziwny, jedynie osoby o bardzo staromodnych wyobrażeniach na temat seksu mogą pomyśleć o tobie w taki sposób. Niestety są jeszcze ludzie, którzy dają się przekonywać do tego typu uprzedzeń dotyczących seksu w późniejszych latach życia i uważają, że zainteresowanie seksualne automatycznie znika w pewnym wieku. Wręcz przeciwnie, jest to całkowicie normalne i zdrowe, że chcesz odczuwać bliskość z żoną bez względu na to, ile masz lat. Nawet jeżeli pojawiają się takie wyzwania (które, swoją drogą, można leczyć), istnieje wiele rodzajów bliskości, którymi ludzie mogą się cieszyć – tak, jak ty to odkryłeś. Do przyjemności, erotyki, ukojenia, zabawy i więzi, które można odkrywać w seksie bez penetracji i bez udziału genitaliów, należą pocałunki, dotykanie się, pieszczenie, przytulanie i erotyczna rozmowa – są one potężnymi czynnikami, by prowadzić szczęśliwe i spełnione życie zarówno dla młodych, jak i starych.

Pamela Stephenson Connolly  jest mieszkającą w Stanach Zjednoczonych psychoterapeutką, która specjalizuje się w leczeniu zaburzeń seksualnych. 

 

Autor: 
Pamela Stephenson Connollys /Tłumaczenie: Maciej Sołtysik
Polub Plportal.pl:

Reklama