13 punktów na ciele, które usprawnią metabolizm i przyspieszą odchudzanie

Reklama

ndz., 08/08/2021 - 22:27 -- MagdalenaL

Akupresura jest dawną formą masażu punktów na ciele, która pomaga w przepływie energii według tradycyjnej chińskiej teorii medycznej. Uciskając pewne punkty energetycznych odnośników energii w ciele, możemy wpłynąć na strumień energii na nowo i pomóc ciału by funkcjonowało lepiej. Ta praktyka ma ponad 2000 lat, a doświadczenie wielu osób udowadnia, że może pomóc przy odchudzaniu.

Dowiedzieliśmy się o 13 punktach nacisku, które pomagają w odbudowaniu przepływu energii organów, które odpowiadają za spadek wagi. Wykonujcie ten prosty masaż codziennie, a ciało wam się odwdzięczy. Jedną z najważniejszych zasad podczas akupresury jest ta, byście byli spokojni i zrelaksowani. Przed rozpoczęciem procedury, wykonajcie kilka ćwiczeń oddechowych by pobudzić tlen do krążenia po ciele.

13. Górna część mięśnia czworobocznego

Ten punkt znajduje się na waszych plecach, gdzie szyja spotyka się z ramieniem i jest w bezpośrednim sąsiedztwie z sutkiem. Uciśnijcie ten punkt przez minutę, następnie powtórzcie po przeciwnej stronie ciała. Kontynuujcie każdego dnia.

12. Grzbiet nosa

Spójrzcie w lustro i znajdźcie punkt do akupresury pomiędzy oczami i nosem. Głaskajcie obszar prowadzący od oka do nosa.

11. Punkt między brwiami

Wielu z nas instynktownie uciska punkt między oczami, gdy jesteśmy zmęczeni i może być to dowód tego, że akupresura działa. Odnajdźcie miejsce, które jest pomiędzy oczami i trochę ponad nosem i uciskajcie delikatnie przez minutę.

10. Mostek

Obszar nad splotem słonecznym, umiejscowiony na mostku jest punktem akupresury, który może wam pomóc przywrócić energię i schudnąć. Uciśnijcie wskazane miejsce przez minutę. Powtarzajcie codziennie.

9. Ucho

Punkt dokładnie pomiędzy uchem a skronią jest tym, którego szukacie. Użyjcie nacisku i masujcie punkt przez minutę.

8. Brzuch

Wasz brzuch posiada wiele punktów nacisku, które mogą aktywować szybszy przepływ energii i w ten sposób ułatwiać odchudzanie. Ale musicie znaleźć jeden konkretny punkt – znajduje się w odległości dwóch palców od pępka. Masujcie to miejsce przez minutę. Powtarzajcie codziennie.

7. Brzuch

To drugie miejsce jest położone dokładnie pod piersiami na obszarze waszego brzucha. Masujcie górę brzucha. Powtarzajcie codziennie.

6. Łokieć

Najbardziej wewnętrzna część łokcia jest kolejnym punktem akupresury. Naciskajcie przez jedną minutę.

5. Kolano

Wasze kolana również są świetnymi miejscami do masażu akupresury. Zastosujcie nacisk na każde z nich każdego dnia.

4. Kostka

Zewnętrzna i wewnętrzna część kostki są punktami akupresury, które powinniście masować codziennie przez co najmniej minutę, by uzyskać najlepszy rezultat całościowej procedury akupresury.

3. Górna warga

Obszar tuż nad górną wargą jest tym, którego szukacie, gdy wykonujecie masaż akupresurowy twarzy. Zastosujcie nacisk przez minutę.

2. Ręka

Gdy zakończycie masaż akupresurowy głowy, tułowia i kończyn, przejdźcie do rąk. Pomiędzy zewnętrzną częścią ręki i kciukiem znajduje się punkt. Masujcie go przez minutę każdego dnia.

1.Noga

Nogi nie służą tylko do chodzenia, ale także pracują nad poprawą metabolizmu i całościowego zdrowia. Masujcie każdy punkt akupresury pokazany powyżej by uzyskać najlepsze rezultaty.

Bonus

Gdy odkryjecie wszystkie konkretne punkty nacisku w ciele, które działają by pobudzić wasz układ trawienny i metabolizm, możecie łatwo przyspieszyć utratę wagi. Ważne jest by wykonywać rutynowo masaż akupresurowy, wtedy uzyskacie realne efekty.

Pokazaliśmy 13 punktów w waszym ciele, na które możecie wywierać nacisk. Powiedzcie nam, jeśli wiecie o innych punktach lub jeśli wykorzystywaliście inne metody odchudzania.

Źródło: https://www.zajenata.bg/13-точки-за-засилване-на-метаболизма-и-ускоряване-на-отслабването-(снимки)-news143811.html

Autor: 
tłum. Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama