5 rzeczy, które przytrafią się twoim włosom, gdy zmniejszysz ilość spożywanej kofeiny

Reklama

sob., 07/17/2021 - 23:31 -- MagdalenaL

Większość z nas w pewnym momencie myślała o tym, by zaprzestać picia kawy. Ale oprócz tego, że męczylibyście się w czasie dnia bez porannej filiżanki kawy, moglibyście także utracić pewne korzyści zdrowotne i kondycję włosów.

Jak się okazuje, kawa może zrobić więcej niż tylko pomóc wstać rano z łóżka. My nie wyobrażamy sobie dnia bez filiżanki kawy. I postanowiliśmy przedstawić wam, co może się stać z waszymi włosami, gdy zdecydujecie przestać pić kawę.

  1. Wzrost włosów może spowolnić

Jeśli chcecie by wasze włosy rosły szybciej, picie filiżanki kawy dziennie z pewnością może pomóc w uzyskaniu dłuższych kędziorków. Kofeina jest bogata w dihydrotestosteron – hormon, który pomaga komórkom włosowym w wytwarzaniu większej ilości związków organicznych, które pomagają włosom, gdy są w aktywnej fazie wzrostu.

  1. Włosy mogą stracić blask

Podczas gdy nakładanie serum i odżywek do włosów może pomóc odżywić włosy pozbawione życia, zapewnia tylko chwilowe rezultaty. Oprócz wielu innych korzyści dla zdrowia, picie kawy może tchnąć nowe życie w osłabione włosy. Ponieważ kofeina podnosi ciśnienie krwi, pomaga dostarczyć składniki odżywcze do cebulek włosów, sprawiając, że wasze włosy lśnią.

  1. Włosy staną się bardziej kruche

Oprócz tego, że budzi was o poranku, kawa może także wzmacniać włosy od wewnątrz. Zwiększony dopływ krwi do głowy zapobiega osłabianiu mieszków włosowych, wypadaniu włosów oraz czyni włosy gładszymi i mocniejszymi.

  1. Zmniejszy się objętość włosów

Podczas gdy większość produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają kofeinę, sprawiają tylko, że włosy wydają się gęstsze, picie kawy rzeczywiście pomaga substancjom chemicznym dotrzeć do kosmyków włosowych. Ponieważ kofeina poprawia przepływ krwi, pomaga włosom rosnąć gęściej i obficiej.

  1. Włosy mogą się gorzej układać

Mimo że struktura waszych włosów jest określona głównie przez genetykę, nawyki żywieniowe i picie kawy także mogą mieć wpływ na jakość waszych włosów. Oprócz tego, że czyni włosy mocniejszymi i bardziej błyszczącymi, kofeina może wam pomóc ułożyć niesforne kosmyki. Kiedy cebulki włosowe otrzymują wystarczająco dużo podstawowych witamin i składników odżywczych, w efekcie końcowym sprawiają, że włosy są bardziej miękkie i łatwiejsze do ułożenia.

Próbowaliście kiedyś odzwyczaić się od picia kawy? Czy znacie inne sposoby odmładzania swoich włosów?

Źródło: https://www.zajenata.bg/5-неща-които-ще-се-случат-с-косата-ви-ако-намалите-кафето-news142962.html

Autor: 
tłum. Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama