Triki kosmetyczne: modna pomarańczowa szminka Evy Green

Reklama

czw., 05/05/2022 - 22:35 -- MagdalenaL

Przepiękna nieskazitelna cera i perłowa szminka o promiennym, energetycznym odcieniu: tak prezentowała się Eva Green w pierwszym rzędzie pokazu modowego Chanel Haute Couture 2021-2022.

Jej uroda nie potrzebuje specjalnych zabiegów scenograficznych: potrzebuje tylko szminki i (niemalże) naturalnej cery. Temat poruszała wizażystka Lisa Eldridge: gwiazda „narodzona” na YouTube (2 miliony obserwujących), która szybko stała się jedną z najbardziej uznanych wizażystek, nigdy nie była fanką makijażu „Instagram effect” – tysiąca warstw, konturowania i sztucznych rzęs, podczas gdy na zdjęciu podpisany był jako naturalny.

Jak udoskonalić wygląd bardzo jasnej cery?

Jeśli chlubicie się porcelanową cerą – jak paryska aktorka, która w tym roku skończy 39 lat, a na twarzy nie nosi żadnym oznak starzenia – pielęgnacja przed nałożeniem make-upu musi być transparentna.

Do tego celu niezbędna jest jednolita baza z matowym wykończeniem, najlepiej zaopatrzona w SPF, która przygotuje skórę do dalszego makijażu fluidem w każdym odcieniu. Wy możecie się w tym kroku ograniczyć do podkładu z niskim kryciem, który nie przysłoni naturalnej struktury skóry, łącznie z piegami.

Modne aksamitne usta

Uwaga skierowana jest tu na usta, o jedwabistej czerwonej teksturze z pomarańczowym pigmentem. To najprawdopodobniej Velvet Morning, pomadka z najnowszej kolekcji wizażystki Lisy Eldridge.

Jej konsystencja jest kryjąca, a zarazem kremowa, dzięki czemu nie matowi i nie przesusza ust, a wręcz odwrotnie, rozświetla je niebywałym blaskiem witalności. W jaki sposób najlepiej jej użyć? Nabierzcie odrobinę pomadki koniuszkami palców i nałóżcie ją bezpośrednio na usta, lekko wklepując. Dzięki temu kontury ust pozostaną rozmyte, naturalne i nie stworzą na twarzy efektu maski.

Autor: 
tłum. Małgorzata Chmielowiec
Polub Plportal.pl:

Reklama