„5 sposobów, jak zrobić zdjęcia z podróży wartych wrzucenia na Instagram”

Reklama

śr., 02/13/2019 - 21:19 -- Anonim (niezweryfikowany)

Skorzystaj z naszych wskazówek, zrób piękne zdjęcia z podróży i zazdrość tym, którzy cię śledzą na Instagramie.

 

 

Obecnie tradycyjny album ze zdjęciami, który znamy, nie ma już większego znaczenia. Większość milenialsów woli zamieszczać swoje zdjęcia na Instagramie wywołując tym samym mieszankę zdumienia i zazdrości wśród swoich followersów. Tak robią topowi celebryci, m.in. Gisele Bündchen (14,7 mln followersów) i Emily Ratajkowski (18,8 mln followersów), którzy wstawiają swoje zdjęcia z podróży niemal codziennie.

Wiele sprytnych aplikacji do edytowania zdjęć oraz dobrej jakości smartfonów sprawia, że każdy może być fotografem, wciąż jednak można się nauczyć jak zrobić lepsze zdjęcia, zdobyć nowych śledzących na Instagramie i dostać mnóstwo lajków.

Oto lista niezawodnych wskazówek, jak poprawić jakość swoich zdjęć.

 

1. Wynajmij zawodowego fotografa, aby zrobił ci idealne zdjęcia

Aby uchwycić moment i zrobić idealne zdjęcia, a potem zamieścić je na Instagramie, często jest się zmuszonym poprosić o nie partnera lub przechodnia. Kończy się to zwykle nieostrym lub nietwarzowym zdjęciem. Albo i jednym i drugim. Jeśli naprawdę zależy nam na wspaniałych zdjęciach z podróży, warto rozważyć wynajęcie zawodowego fotografa, aby zrobił je dla nas. Niekoniecznie musi to być duży wydatek, a może się przyczynić to przyjemniejszego podróżowania, zarówno dla ciebie jak i Twoich towarzyszy.

Firma Dovetail Experience kontaktuje podróżujących z zawodowymi fotografami i oferuje usługi fotograficzne w przystępnej cenie w ponad 60 lokalizacjach, od Bangkoku po Bogotę. Klienci podają datę i miejsce swojego pobytu, a Dovetail Experience zajmuje się resztą. Zawodowy fotograf jest również przewodnikiem, który pomaga wybrać piękne miejsca na zrobienie zdjęć, z daleka od turystów. Sesja zdjęciowa kosztuje 250 dolarów za godzinę, cena jest stała dla wszystkich lokalizacji (oprócz Islandii). Przy korzystaniu z serwisu po raz pierwszy, klientom przysługuje zniżka 30 dolarów.

2. Ranne ptaszki mają szanse na lepsze widoki

Światło to podstawa do zrobienia odpowiednich zdjęć na Instagram. Jeśli zdjęcie wyjdzie bure lub nieostre, to nie przykuje uwagi. Najlepsze światło na zrobienie zdjęć jest rano, kiedy wstające słońce daje miękkie, naturalne światło idealne dla zdjęć krajobrazu i plaży. Ranne ptaszki unikają też tłumów, a na zdjęciach uzyskują efekt „sam na sam z naturą”.

Zainspiruj się: Zdjęcia Roxy Vespa o poranku na plaży w Tel Avivie to świetny przykład miękkiego i naturalnego światła, które pokazują spokojny klimat miasta.

 

3. Nacisk na piękno dookoła

Jeśli interesuje cię fotografowanie podczas podróży, odpuść sobie selfie w stylu „modnie i pięknie”, a skup się raczej na pokazaniu miejsca, w którym jesteś. Nie oznacza to, że ma cię nie być na zdjęciach w ogóle – przecież to twoje zdjęcia i twoje wspomnienia. Pomyśl, jak wyeksponować scenerię twoich zdjęć. Możesz na przykład poprosić kogoś o sfotografowanie ciebie od tyłu, zamyślonego i wpatrzonego w dal lub zrobienie takiego zdjęcia, na którym twoja osoba będzie dobrym odniesieniem jeśli chodzi o skalę i perspektywę.

Zainspiruj się: Francuska blogerka podróżnicza Coralie jest na większości swoich zdjęć zamieszczonych na Instagramie. Zwykle wpatrzona w piękny krajobraz, jak na przykład na zdjęciu pól lawendowych w Valensole Plateau w Prowansji.

 

4. Kolor niebieski to podstawa

W zależności od tego czy używamy smartfona czy aparatu DSLR, niektóre kolory wychodzą na zdjęciach lepiej niż inne. Jednym z takich kolorów jest niebieski, dlatego właśnie w czasie wyjazdów uwielbiamy robić zdjęcia oceanów, mórz, czyli generalnie wody. Według badań przeprowadzonych przez marketingową platformę internetową Curalate, większość „niebieskich” zdjęć na Instagramie ma 24% więcej lajków niż ich czerwone lub pomarańczowe odpowiedniki. Niebieski kojarzy się także ze spokojem, naturą i relaksem, które pomagają złapać bakcyla do wędrówek i podróżowania.

Zainspiruj się: Matthew Karsten często zamieszcza zdjęcia, na których dominuje niebieski kolor. Są to zwykle zdjęcia krajobrazu lub skąpane w błękitach budynki Chefchaouen w Maroku.

5. Spróbuj robić zdjęcia bez filtra

Dodawanie filtra do zdjęć może kusić, jednak łatwo się w tym zatracić i wówczas zdjęcia wydają się nieszczere i przesadzone. Jest tyle wspaniałych i pięknych miejsc do odkrycia, ale może okazać się rozczarowujące, kiedy rzeczywistość okazuje się inna od tego, co zamieszczono na Instagramie – zorza polarna wydaje się być tutaj idealnym przykładem, jako że wyostrzenie kolorów jest możliwe tylko dzięki fotograficznym trikom. Zamiast dodawać filtr, warto dostosować jasność i nasycenie kolorów na zdjęciu. To sprawi, że kolory będą jaśniejsze i ostrzejsze, ale nadal będzie to prawdziwy obraz tego, co właśnie chcemy sfotografować.

Zainspiruj się: Dale Von Rooyen twierdzi, że nie używa filtra na swoich zdjęciach, a jednak udaje mu się osiągnąć zdumiewające rezultaty, jak na przykład na zdjęciu z widokiem z Coron na Filipinach.

Autor: 
Lucy Woods/Tłum. Agata Brzezińska
Źródło: 

The Travel Magazine

Polub Plportal.pl:

Reklama