10 sposobów na domówkę, czyli impreza w czasie pandemii też może się udać.

Reklama

ndz., 04/26/2020 - 21:33 -- koscielniakk

Wielu z nas zwykło wychodzić na miasto, spotykać się ze znajomymi, chodzić na koncerty, czy też odwiedzać kluby. Niestety imprezowa mapa z powodu epidemii praktycznie znikła a osoby lubiące wyskoczyć gdzieś w weekend nie mają takiej możliwości. Nie warto jednak się załamywać, bo również w czasie pandemii urządzić można fajną imprezę, trzeba tylko chcieć. Opcji jest wiele, więc każdy imprezowicz znajdzie coś dla siebie.

Impreza przez kamerkę.

Jeżeli mieszkasz samotnie, a masz ochotę spędzić z kimś rozrywkowy wieczór, nie musisz się przejmować tym, że wszystkie lokale są zajęte, a znajomi nie mogą cię odwiedzić. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest możliwe przez internet, także impreza w takim wydaniu może być mega udaną, po której wspomnienia zostaną na długo. Aby zorganizować takie przyjęcie wystarczy umówić się ze znajomymi na spotkanie online, na którymś z dostępnych komunikatorów społecznych. Po połączeniu wystarczy tylko nawiązać ciekawie rozmowę oraz wprowadzić przyjazną i wesołą atmosferę, a impreza sama się rozkręci. Oczywiście prowiant na takie przyjęcie każdy musi zorganizować we własnym zakresie. Mimo, że w nietypowym wydaniu, to impreza może się tak udać, że będziecie ją wspominać jeszcze przez długi czas jako tą najbardziej udaną, a wiec nie ma co się załamywać, tylko trzeba zacząć działać. Jak to mówią „dla chcącego nic trudnego”, nawet impreza przez internet.

 

Kalambury

Jeżeli mieszkasz z lokatorem lub kilkoma, masz jeszcze więcej możliwości, a jedną z nich są właśnie kalambury. Jest to świetna zabawa na którą raczej nie można sobie pozwolić w pubie, czy klubie, warto więc wykorzystać ten czas na kreatywną i z pewnością zabawną formę imprezy. Rekwizyty i hasła możesz przygotować samodzielnie, ale też możesz skorzystać złotowych aplikacji, aby zaoszczędzić czas lub wyprawić na szybko spontaniczne przyjęcie. Możliwości jest wiele, a różnorodność aplikacji oferujących zabawy kalamburowe jest co nie miara, a więc jest z czego wybierać.

 

Wieczór gier planszowych

Jeżeli z reguły wolisz spędzać czas strategicznie lub zwyczajnie lubisz się pogłowić możesz zorganizować z mieszkańcami wieczór gier planszowych. Noe ma tu różnicy, czy gry będą strategiczne, sprawdzające wiedzę, czy najzwyczajniej w świecie najprostsze polegające, na tym kto pierwszy dotrze do mety. Nie ma znaczenia to jaką grę wybierzecie liczy się pozytywne nastawienie i urozmaicenie czasu, a wieczór zapewne po takiej zabawie zaliczony będzie do udanych.

 

Stara, dobra butelka

Chyba każdy przyzna, że gra w butelkę to stary, sprawdzony i nieodłączny element wielu domówek. Co prawda w tej zabawie im więcej osób, tym weselej, ale nic nie szkodzi aby zagrać w butelkę w kameralnym gronie współlokatorów, wystarczy dobre nastawienie, pomysłowe zadania i zabawa będzie przednia.

 

Impreza tematyczna

Takiego typu imprezy są w ostatnim czasie dość popularne, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby taką domówkę urządzić sobie w dość wąskim gronie osób. Mała ilość uczestników wcale nie musi oznaczać nudy, bo każda impreza w głównej mierze zależy od nastawienia. Tematów na imprezę jest naprawdę wiele, można urządzić imprezę hawajską, kasyno party, czy też przyjęcie z lat 70-tych, wszystko zależy od nas. Taki pomysł nie musi też nadwyrężyć naszego budżetu, bo stroje czy rekwizyty i wystrój możemy stworzyć samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzimy. To jak bardzo się zaangażujemy w takie przygotowywania zależy tez w głównej mierze od nas, bo możemy tylko się przebrać, ale znacznie lepszą opcją jest wystylizowaniu dosłownie każdego detalu na daną tematykę. Przygotujmy wystrój wnętrza, przekąski, muzykę oraz strój zgodnie z tematyką imprezy, to znacznie pomoże wczuć się w klimat, a dzięki czemu urozmaici przyjęcie i na pewno nikt się nie będzie nudził.

 

Gry imprezowe

Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie gier przeznaczonych specjalnie na imprezy. Obecnie na rynku jest naprawdę wiele możliwości, dzięki którym przyjęcie może okazać się naprawdę śmieszne i interesujące. Taka gra może postawić też przed uczestnikami nowe wyzwania, dzięki którym nikt nie będzie się nudził.

 

Karaoke

Karaoke to pomysł powszechnie znany na różnych imprezach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by takowe zorganizować w domu, nawet w kameralnym gronie. Z dobrym nastawieniem i dystansem uczestników taka impreza może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Garden Party

Dla osób posiadających ogród ciekawym rozwiązaniem może być właśnie impreza w nim. Zdecydowanie lepiej i pozytywniej siłą rzeczy odczuwamy atmosferę na świeżym powietrzu. Aby zorganizować garden party wystarczy postawić w ogrodzie stół, zrobić drobne przekąski i zadbać o nastrój np. zapalić świeczki lub lampiony, gdy już zrobi się ciemno. Taka impreza na pewno będzie oderwaniem od domowych czterech ścian, bo na świeżym powietrzu znacznie lepiej czuje się człowiek. Jeżeli nie mamy ogrodu, możemy urządzić sobie przyjęcie na balkonie, z pewnością obecność świeżego powietrza pozytywnie wpłynie na atmosferę imprezy.

 

Grill

Jeżeli natomiast z reguły jesteś osobą, która lubi na imprezie pojeść, ciekawym rozwiązaniem będzie zorganizowanie grilla. Wystarczy trochę przysmaków na ruszt, do tego jakaś sałatka, napoje i impreza gotowa. Jak zawsze miłe widziane też pozytywne nastawienie i ładna pogoda.

 

Ognisko

Ognisko to zdecydowanie opcja dla osób posiadających ogród, jest to też doskonały wybór zarówno dla osób lubiących ciche miejsca, jak i tych co lubią harcerskie przyśpiewki lub inne formy zabawy. Ogień sam w sobie nadaje uczestnikom przyjęcia miłą atmosferę, a dodatkowym jego atutem jest ogrzanie imprezowiczów, które docenione zostanie szczególnie w chłodniejsze wieczory. Dodatkowo można piec kiełbaski, grać na gitarze, śpiewać oraz organizować konkursy np. w skokach przez ognisko. Atrakcji można wymyślić naprawdę wiele, dzięki czemu wieczór będzie udany nawet w bardzo małym gronie.

Jak widać, aby się dobrze bawić wcale nie trzeba iść do najlepszego kluby w mieście, wystarczy trochę kreatywnego podejścia i można wieczór spędzić na wesołej domówce. Co prawda nie możemy poznać w tym czasie nikogo nowego, ale nie zmienia to faktu, że możemy się świetnie bawić. Te i wiele innych pomysłów z pewnością można wykorzystać na domówkę w czasie epidemii. Pamietajmy jednak, że na imprezie najważniejsza jest przede wszystkim atmosfera i nastawienie uczestników, a pomysły na jej urozmaicenie to tylko dopełnienie udanego przyjęcia.

Autor: 
Natalia Wasiak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama