Kobiece kino na jesienne wieczory

Reklama

wt., 09/29/2020 - 15:20 -- MagdalenaL

Jesień to wyjątkowy czas w roku, gdy nasze lenistwo jest usprawiedliwione. Leżenie pod kocem, gorący kubek czekolady, a do pełni cukrowego szczęścia brakuje tylko wzruszającego filmu. Największą wadą są nużące poszukiwania. Przedstawiam wam mój subiektywny rankingów filmów, które trzeba obejrzeć.

  •  Słodki listopad

 Historia Nelsona i Sary, opowiadająca o mężczyźnie, który zapomina, czym jest prawdziwe szczęście w życiu. Sara to pozytywnie zakręcona kobieta, która co miesiąc zmienia mężczyznę, z którym mieszka. Gdy spotyka Nelsona, postanawia odmienić jego podejście do życia. Składa mu propozycję, zamieszkania razem przez 30 dni, czyli cały listopad. Pokazuje mu prawdziwą beztroskę i radość z małych rzeczy. Rodzące się uczucie między nimi nie jest proste, bo Sara skrywa olbrzymią tajemnicę.

  • To tylko seks

Odchodząc od typowego romantyzmu ku nowoczesności, gdzie do pójścia do łóżka nie potrzeba głębszych uczuć, czy aby na pewno? Pierwsze skrzypce grają wszystkim znani: Mila Kunis i Justin Timberlake. Młodzi, odnoszący sukces ludzie, którzy nie poszukują stałego związku. Spowodowane jest to zawodami z przeszłości, problemami rodzinnymi, a przede wszystkim brakiem czasu w szybko pędzącym mieście. Jednak szybko odkrywają, że są bratnimi duszami. Eksperymentalny seks przeradza się w uczucia. Dodatkowo emocji dokładają problemy rodzinne bohatera.

  • Kocha, lubi, szanuje

 Poukładane życie główne bohatera (Cala) zostaje przewrócone do góry nogami, gdy dowiaduje się o zdradzie żony i rozwodzie. Nowa sytuacja go przeraża. Na swojej drodze spotyka playboya, którego staje się uczniem w sztuce podrywania. Humoru dodaje komizm sytuacyjny:  trzynastoletni syn bohatera szaleje za kilka lat starszą opiekunką, natomiast ona zakochana jest głównym bohaterze. Cal okrywa, że wszystkie, nowe przygody nie mają sensu, bo wciąż pragnie poprzedniego życia. Miłość spotyka też mistrza podrywu, a jego wybranką jest…

  • Bridge Jones 3

 Kultowość ponad wszystko! Wszystkim znana seria pamiętników Bridge Jones. Jest to ostatnia część, w której bohaterkę spotyka niespodzianka. Bridge zachodzi w ciążę, jednak problem rodzi się w momencie ustalenia faktu, kto jest ojcem. Bohaterka rozstała się z Darcym, a drodze spotyka jego całkowite przeciwieństwo Jacka. Przewrotność jej życia zaprowadziła ją z oboma mężczyznami do łóżka. Humor w walce o bohaterkę jest ponadczasowy.

 Są to oczywiście propozycję na zbyt przesłodzony wieczór, którego czasem potrzebuje każda z nas. Jesień, która prowadzi nas do depresji, jest idealnym czasem, aby wrócić lub obejrzeć po raz pierwszy te propozycje. Mają one nas bawić i zbyć zbyt romantyczne, o to w tym chodzi! Nie zawsze musimy oglądać kino wysokich lotów, czasem potrzebujemy humorzastego oderwania od szarej rzeczywistości.

Autor: 
Kinga Krawczyńska
Polub Plportal.pl:

Reklama