2 niezbędne produkty do podstawowej pielęgnacji skóry, które poleca dermatolog na TikToku

Reklama

śr., 01/12/2022 - 11:17 -- MagdalenaL

(źródło: Valeria Blanc/Getty Images)

  • Jeden z najpopularniejszych dermatologów na TikToku stwierdził, że potrzeba tylko dwóch produktów do podstawowej pielęgnacji skóry.
  • Dr Muneeb Shah powiedział w wywiadzie dla "Insider", że produkt do oczyszczania twarzy i filtr przeciwsłoneczny to absolutny niezbędnik.
  • Wszelkie dodatkowe produkty powinny być stosowane w przypadku konkretnych problemów skórnych, takich jak starzenie się, przebarwienia słoneczne lub trądzik.

Nie potrzebujesz 12-etapowej rutyny pielęgnacyjnej, aby zadbać o swoją skórę.

Jeden z dermatologów działających na TikToku powiedział, że tak naprawdę potrzebujesz tylko dwóch produktów pielęgnacyjnych w swojej kosmetyczce, zanim dodasz do niej coś jeszcze. Wystarczy Ci jedynie kosmetyk do oczyszczania twarzy i filtr przeciwsłoneczny.

„To absolutne minimum dbania o cerę, które każdy powinien stosować. Te dwa produkty pozwolą Ci osiągnąć 90% sukcesu” - mówi dr Muneeb Shah, dermatolog mający ponad 12,1 miliona obserwujących.

Chociaż te dwa produkty nie wydają się być czymś szczególnym, Shah powiedział, że stanowią one fundamentalny element każdej dobrej rutyny pielęgnacyjnej.

Produkt do oczyszczania twarzy

Kluczem do wyboru odpowiedniego produktu oczyszczającego jest wyczucie - mówi dr Heidi Waldorf, dermatolog kosmetyczny. Dobry środek myjący powinien sprawić, że Twoja skóra będzie miękka, a nie szorstka lub „ściągnięta” po umyciu. Jeśli zauważasz u siebie takie kłopotliwe uczucie, po prostu zmień produkt na delikatniejszy. Mocne środki myjące, takie jak mydło w kostce, mogą wysuszać skórę i pozbawiać ją niezbędnej bariery ochronnej.

Nadmiernie sucha skóra może w rzeczywistości zwiększyć produkcję sebum, co z kolei może prowadzić do nasilenia się trądziku lub innych zmian.

Filtr przeciwsłoneczny

Według doktora Shah, filtr przeciwsłoneczny ma kluczowe znaczenie w pielęgnacji cery, ponieważ chroni ją przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, które mogą powodować starzenie się skóry lub prowadzić do rozwoju niektórych nowotworów. Eksperci wcześniej powiedzieli w wywiadzie dla "Insider", że większość ludzi powinna stosować na twarz krem przynajmniej z SPF 35.

Mineralne i chemiczne filtry przeciwsłoneczne są tak samo skuteczne w blokowaniu promieni słonecznych, jednak niektóre osoby o ciemniejszej karnacji skarżą się na „bielenie” twarzy po zastosowaniu wielu kremów z mineralnymi filtrami przeciwsłonecznymi. Aby uniknąć białego nalotu na twarzy, eksperci sugerują stosowanie chemicznych lub barwionych kremów z filtrem.

Wszelkie dodatkowe produkty powinny być przeznaczone do pielęgnacji konkretnych problemów skórnych

Dr Shah powiedział, że jeśli masz pewne kłopoty związane z pielęgnacją skóry, którymi chcesz się zająć, dodatkowe produkty powinny bezpośrednio na nie działać. Na przykład, jeśli chcesz zlikwidować przebarwienia, zastosuj serum z witaminą C oraz retinol, aby zwalczyć trądzik i zapobiec starzeniu się skóry.

„Zapewne będziesz chciał dodać kolejny produkt lub dwa do swojej rutyny pielęgnacyjnej, aby rozwiązać te konkretne problemy” - powiedział Shah.

Autor: 
Canela López / Tłumaczenie: Natalia Kochan
Polub Plportal.pl:

Reklama