Straszna torba warta 5.000 dolarów

Reklama

wt., 04/14/2020 - 22:11 -- koscielniakk

Indonezyjski projektant mody i gwiazda Instagrama Arnold Putra opublikował na swojej stronie internetowej wiadomość, że ma do sprzedania torbę zrobioną z języka aligatora i ludzkiego kręgosłupa- rzekomej nadwyżki medycznej z Kanady. Modny dodatek przeraził opinię publiczną i sprowokował dziennikarzy "Insidera" do pytania o pochodzenie tego makabrycznego artykułu.

Jak pisze „Indeks”, torba jest unikatem, a jej cena to bagatela 5.000 dolarów. Wygląda jak koszyk z uchwytem przypominającym kręgosłup. Niektórzy specjaliści są zdania, że kręgosłup jest jak najbardziej prawdziwy.

Putra jest znany z ekstrawaganckiego stylu życia. Interesuje go  haute couture i luksusowe podróże. Trzy lata temu indonezyjski „Tatler” nazwał go jednym z „największych kolekcjonerów samochodów w Indonezji”.

Na prywatnym profilu na Instagramie projektant publikuje swoje zdjęcia ze znanymi osobami, a na @byarnoldputra ze szczegółami opisuje swoją najnowszą linię odzieżową. Właśnie tam, wśród licznych zdjęć, znalazło się to przedstawiające torbę z uchwytem wykonanym z kręgosłupa.

"Zrobiony jest z kręgosłupa należącego do dziecka z osteoporozą” głosi podpis pod zdjęciem.

Chociaż dziennikarze zasypali go pytaniami, Putra nie odpowiedział, czy kręgosłup faktycznie należał do dziecka. Dwoje dziecięcych osteopatów potwierdziło, że kręgosłup jest prawdziwy, chociaż nie są pewni, czy faktycznie należał do dziecka. Putra odmówił ujawnienia dokumentów poświadczających miejsce nabycia kości.

Jak przypomina "National Geographic", handel ludzkimi kośćmi jest legalny w niektórych stanach USA i w Kanadzie.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

M.V.A/blic.rs

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama