"13 posterunek": Co się stało z Pawłem Burczykiem?

Reklama

czw., 01/17/2019 - 16:02 -- Anonim (niezweryfikowany)

Ulubiony przez widzów Luksus z "13 posterunku" rzadko pojawia się publicznie...

Paweł Burczyk jest synem aktorskiej pary Stefana Burczyka i Ireny Telesz-Burczyk.

W 1992 roku ukończył warszawską PWST i jeszcze w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru. Wcześniej, jeszcze jako dziecko, w 1979 roku wystąpił w jednym z odcinków serialu "W słońcu i w deszczu".

Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola Luksusa w kultowym już "13 posterunku". Jego bohater twierdził, że swój pseudonim wziął od tego, iż jest ekspertem od kobiet. Pozostali mieli go za zwykłego erotomana-gawędziarza.

Oprócz roli w kultowym serialu wystąpił w blisko 60 innych produkcjach telewizyjnych, w tym m.in. w "Pierwszej miłości", "Na dobre i na złe", "Plebanii", "Nani" czy "Czasie honoru". Nie stronił też od kina, pojawił się w kontrowersyjnej "Szamance", "Sarze", "Złocie dezerterów", "Fuksie", "Świadku koronnym" czy oscarowej "Idzie".

Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać go w 2016 roku w serialu reklamowym jednego z banków - "Dwoje we troje".

Na co dzień związany jest z Teatrem Kamienica. Rzadko pokazuje się na branżowych bankietach, raczej stroni od ścianek i imprez. W marcu  2018 roku pojawił się wraz z żoną na premierze "Tresowanego mężczyzny", spektaklu, którego jest gwiazdą.

 

Niewiele osób wie, że pierwszą żoną Pawła Burczyka była aktorka Anna Samusionek, znana z roli Ilony Zdybickiej w serialu "Na Wspólnej". Małżeństwo rozpadło się, a w 2001 roku Burczyk ożenił się ponownie i został ojcem dwójki dzieci.

17 stycznia 2019 roku aktor świętuje swoje 50. urodziny. 

 

 

Autor: 
-----------------------
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama