Rita Wilson oskarża Scotta Rudina o groźby zwolnienia jej w czasie, gdy leczyła się na raka

Reklama

śr., 04/28/2021 - 08:51 -- MagdalenaL

W 2015 roku, w czasie, kiedy żona Toma Hanksa pracowała z producentem nad sztuką teatralną, wykryto u niej nowotwór. Wniosek o urlop Rity nie był jej szefowi na rękę.

U Scotta Rudina, 62-letniego amerykańskiego producenta, koniec kariery może nadejść szybciej niż można by się spodziewać. W stronę producenta licznych filmów i sztuk teatralnych, jak Lady Bird, Sleepy Hollow czy The Truman Show pada deszcz oskarżeń o nadużycie. Na początku kwietnia wielu pracowników wyznało w rozmowie z “Hollywood Reporter”, że były ofiarami przemocy zarówno fizycznej – np. regularnego obrzucania przedmiotami – jak i psychicznej. Scott Rudin jest również podejrzany o bycie jednym z powodów samobójstwa jednego z jego byłych asystentów.

64-letnia aktorka i producentka, Rita Wilson, żona Toma Hanksa, oskarża producenta o groźby zwolnienia jej w czasie, gdy leczyła się na raka. Producentka filmu Mamma mia! wyjaśnia w wywiadzie z “New York Times”, że po tym, jak Scott Rudin w 2015 roku dowiedział się o jej chorobie, “narzekał na to, że potrzebowałam urlopu w czasie głosowania na Tony Awards i żądał okazania mu mojej dokumentacji medycznej”. Pracowali wtedy razem nad sztuką Fish in the Dark. “Miałam wrażenie, że szukał sposobu, aby mnie legalnie zwolnić. To taki typ człowieka, który sprawia, że czujesz się bezużyteczny, niedoceniony i do zastąpienia”, dodaje Rita Wilson.

Producent ogłasza swoje odejście

Rzecznik producenta szybko zareagował na wspomniane oskarżenia tłumacząc w “Entertainement Weekly”, że “z pamięci Pana Rudina wynika, iż Pani Wilson chciala wypuścić sztukę, a potem odejść, lecz zarówno producent, jak i reżyser nie chcieli opóźniać jej leczenia. Pani Wilson pozostała przy pracy nad sztuką - na czas jej urlopu, jej rolę zagrał inny aktor – a dzisiaj producentka nie ma już raka”.

O ile Scott Rudin nie zareagował bezpośrednio na oskarżenia Rity Wilson, o tyle w następstwie licznych oskarżeń zebranych przez “Hollywood Reporter” ogłosił rezygnację ze swoich działań na Broadwayu i odejście z Broadway League: “Wycofuję się, aby pracować nad osobistymi problemami, którymi już dawno powinienem był się zająć”, wyznał w rozmowie z NBC. “Przepraszam za ból spowodowany przez moje zachowanie”.

Autor: 
Clémence Ballandras / Tłumaczenie: Aleksandra Kaszubowska
Polub Plportal.pl:

Reklama