10 produktów spożywczych, które powinny być częścią twojej diety w 2022

Reklama

wt., 01/04/2022 - 23:44 -- MagdalenaL

Rozpoczęcie roku z czystym umysłem, zwiększoną energią i ogólnym wzrostem samopoczucia fizycznego jest możliwe dzięki połączeniu zdrowego trybu życia, ćwiczeń oraz prawidłowego odżywiania. Włączenie do codziennej diety produktów przeciwzapalnych i przeciwutleniaczy pozwoli na poprawę ogólnego wyglądu i zdrowia skóry, zmianę kolorytu twarzy oraz nadania jej świetlistości. Aby to uzyskać, dr Perricone podaje konkretne grupy składników odżywczych i żywności, których nie powinno zabraknąć na talerzu, jeśli chcemy zatrzymać upływ czasu na skórze.

 

Dieta Perricone nie jest przeznaczona do odchudzania, lecz znaczna większość osób, która ją stosowała, straciła na wadze, ponieważ jednym z kluczy funkcjonowania tej diety jest osiągnięcie normalnej lub idealnej wagi.

„Dieta Perricone jest czymś więcej niż dietą, to zmiana mentalności oraz nawyków żywieniowych w celu osiągnięcia zdrowszego życia. Pomaga ona zatrzymać stany zapalne poprzez nadanie priorytetu niektórym składnikom przeciwutleniającym. Dzięki temu możliwe jest polepszenie stanu skóry oraz całego ciała, a także zwiększenie energii”, wyjaśnia Raquel Gonzáles, dyrektor ds. Szkoleń w Perricone.

 

  1. ŁOSOŚ

Łosoś ma wysoką zawartość DMAE, aksantyny i niezbędnych kwasów tłuszczowych, z których ponad 5% to „dobre” tłuszcze.

 

  1. OLIWA Z OLIWEK Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA

Składa się z prawie 75% kwasu oleinowego (tłuszczu odpowiadającego za zmniejszenie cholesterolu, który może powodować degradację komórek), zawiera również wysoki poziom polifenoli, takich jak hydroksytyrozol.

 

  1. ZIELONE WARZYWA

Zupa z brokułów, szpinaku lub szparagów to świetna opcja na uzyskanie składników odżywczych i przeciwutleniaczy, takich jaki witamina C, wapń lub magnez, które spowalniają starzenie się.

 

  1. TRUSKAWKI ORAZ INNE CZERWONE OWOCE

Silne przeciwutleniacze o niskiej zawartości glikemii są kluczem do uzyskania młodo wyglądającej twarzy, która jest pełna witalności. Dodatkowo pomagają zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową.

 

  1. NATURALNY NABIAŁ BEZ SUBSTANCJI SŁODZĄCYCH I O NISKIEJ ZAWARTOŚCI SOLI

Wśród dwóch najbardziej polecanych produktów znajduje się jogurt naturalny (bez cukru i substancji słodzących) oraz kefir. Oba zawierają bakterie ważne dla zdrowia jelit i pomagają w trawieniu.

 

  1. PŁATKI OWSIANE

Są bogate w błonnik, jednonienasycone tłuszcze i proteiny, kontrolują poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawiają pracę układu pokarmowego, a także regulują poziom cukru we krwi i chronią organizm przed nowotworami.

 

  1. AROMATYCZNE ROŚLINY I PRZYPRAWY

Mają własności przeciwstarzeniowe oraz przeciwzapalne (np. kurkuma). Sos tabasco również jest jednym z polecanych składników.

 

  1. ZIELONA HERBATA

Jest to jeden z kluczowych składników diety Perricone, który ma potwierdzone naukowo właściwości przeciwstarzeniowe. Zawiera polifenole i przeciwutleniacze, które stymulują metabolizm i spowalniają starzenie.

 

  1. WODA MINERALNA

Odwodnienie utrudnia metabolizm tłuszczów, utrudnia pozbycia się toksyn z organizmu oraz sprzyja rozwojowi stanów zapalnych.

  1. CZYSTE KAKAO W MAŁYCH DAWKACH

Jest silnym przeciwutleniaczem, który zapobiega atakom wolnych rodników, reguluje poziom cukru dzięki wysokiej zawartości magnezu, kontroluje florę jelitową i chroni układ sercowo-naczyniowy.

 

Autor: 
Autor: El Nuevo Herald / Tłumacz: Agata Guzman
Polub Plportal.pl:

Reklama