4 fakty o piwie, o których powinien przeczytać każdy mężczyzna

Reklama

śr., 07/21/2021 - 00:55 -- MagdalenaL

Mężczyzna z kuflem dobrze schłodzonego piwa i zadowoleniem na twarzy to często spotykany obraz letnich miesięcy (ale nie tylko). Być może nie istnieje bardziej ulubiony „męski” napój, szczególnie w miłym towarzystwie i przed ekranem, gdy uwielbiany zespół gra kolejny mecz.

Nieprzypadkowo piwo jest najczęściej konsumowanym napojem na całym świecie – nie tylko gasi pragnienie, ale także obdarowuje nas smakami, których nie jesteśmy w stanie odkryć w innych napojach. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się kilku ciekawym faktom na temat piwa, gotowym zadziwić każdego mężczyznę, który je przeczyta. Oto i one:

  1. Udowodniono, że od piwa nie rosną piersi!

W chmielu zawarte są substancje, tak zwane fitoestrogeny. Działają dzięki wpływie hormonów. Jednak ilość chmielu w piwie nie jest wystarczająca by działać i te substancje nie wykazują żadnego wpływu na organizm człowieka.
 

  1. Chmiel zapewnia konserwację piwa.

Oprócz smaku, chmiel chroni piwo. Przyczynia się on do konserwacji piwa i pomaga wydłużać termin zdatności do spożycia. Właściwie ten konserwujący efekt chmielu jest szczególnie ważny dla niemieckich piw, które bardzo rzadko podlegają pasteryzacji.
 

  1. Najwięcej piwa piją Czesi.

Z pewnością Bułgarzy sprzeciwią się temu twierdzeniu. Mogą się nawet buntować, ale Czesi pozostają największymi konsumentami piwa. Każdy człowiek w danej miejscowości rocznie wypija blisko 144 litry piwa. Niesamowite, prawda?

  1. „Brzuszek piwny” nie tworzy się od piwa.

Mężczyźni przyzwyczaili się do wymówki, że tak zwany brzuszek piwny jest rezultatem picia dosyć dużych ilości piwa. Tak naprawdę to wcale nie jest prawda. Faktem jest, że komponenty piwa prowadzą do zwiększenia apetytu. Gdy pijecie piwo, coraz częściej przegryzacie tłuste przekąski. Te wszystkie spożyte kalorie, przyczyniają się do nabierania zbędnych kilogramów i tworzenie się piwnego brzuszka.

Źródło: https://www.zajenata.bg/4-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D...

Autor: 
tłum. Jolanta Gola
Polub Plportal.pl:

Reklama