9 sposobów na zachowanie optymizmu podczas pandemii koronawirusa

Reklama

pon., 03/30/2020 - 13:48 -- Anonim (niezweryfikowany)

Kiedy wieści są zatrważające - jak to miało miejsce od wybuchu koronawirusa - nawet najbardziej optymistycznym osobom trudno jest zachować pozytywne nastawienie. To prawda, że ​​musimy poważnie potraktować tego wirusa. Może powodować poważne choroby, śmierć i drastyczne długoterminowe zmiany w naszym życiu i pracy . Może nawet sparaliżować gospodarkę. Łatwo jest skupić się na tych nieszczęściach: wydają się to jedyne tematy poruszane w lokalnych i krajowych wiadomościach.

Ale te myśli przyniosłyby efekt przeciwny do zamierzonego. Oczywiście są rzeczy, które musisz wiedzieć o wybuchu koronawirusa, aby chronić siebie i otaczających cię ludzi, ale nie musisz być ekspertem od COVID-19, ani nie musisz słuchać o wszystkich nieprzyjemnych szczegółach od świtu do zmierzchu. Zamiast tego skup się na pozytywach, aby mieć energię i determinację potrzebną do przetrwania tej burzy.

Oto dziewięć rzeczy, które możesz zrobić:

  1. Ogranicz oglądanie programów informacyjnych; Nieustanne, 24-godzinne oglądanie kanałów informacyjnych, odwiedzanie niezliczonych stron internetowych nie służy naszemu zdrowiu psychicznemu. Zamiast tego zdecyduj świadomie ile czasu będziesz spędzał każdego dnia podczas słuchania doniesień na temat koronawirusa. Następnie trzymaj się swojego planu.

  2. Spójrz w przeszłość. Czerp nadzieję ze swoich przeszłych doświadczeń. Prawdopodobnie zniosłeś inne nieprzewidziane poważne zakłócenia życia. Udało ci się! I jesteś przez to silniejszy. Wiedz, że przejdziesz przez to. Regularnie przypominaj sobie o swojej sile.

  3. Obejrzyj zabawny film. Dzięki ogromnej popularności YouTube istnieją tysiące filmów, które pomogą Ci odwrócić uwagę od bieżących wydarzeń. Zacznij dodawać do ulubionych najśmieszniejsze spośród nich, aby móc powrócić do oglądania ponownie, gdy wszystko będzie ponure.

  4. Opiekuj się swoimi sąsiadami. Ryzyko poważnych konsekwencji wirusa może być niskie, ale może nie być takie samo w przypadku sąsiadów, których układ odpornościowy jest osłabiony. Kontakt z nimi (oczywiście trzymanie z dala od siebie) nie tylko sprawi, że poczują się dobrze, ale sprawi, że i ty poczujesz się dobrze. Uświadom sobie, że są inni, dla których ta sytuacja jest tak samo a nawet jeszcze bardziej stresująca.

  5. Wspieraj swoją ulubioną lokalną firmę. Oczywiście należy słuchać rad dotyczących dystansu społecznego i nie należy teraz siedzieć w zatłoczonej restauracji. Te puste miejsca nie pomagają właścicielowi restauracji opłacać personelu ani utrzymywać restauracji. Kup kartę podarunkową, aby pomóc właścicielowi firmy, i zapłać za wspaniały posiłek, który możesz świętować, gdy ta pandemia będzie już za nami.

  6. Bądź online. W sytuacji gdy kontakt osobisty może stanowić zagrożenie korzystaj z dobrodziejstwa współczesnych technologii aby być blisko drugiego człowieka. Jest to szczególnie cenne dla osób będących w grupie ryzyka.

  7. Wykorzystaj wolny czas. Skoncentruj się na rzeczach, na które nie miałeś wcześniej czasu. Możesz zacząć ćwiczyć, rozwinąć swoje zdolności językowe. Ważne aby ten czas wykorzystać konstruktywnie.

  8. Okazuj innym życzliwość. Twoja życzliwość nie wymaga nakładów pieniężnych. Napisz recenzję książki dla swojego znajomego, który jest autorem. Skomentuj post kolegi na LinkedIn. Wyślij wiadomość z podziękowaniem do znajomego. Wiele osób we Włoszech śpiewem i oklaskami uhonorowało swoich pracowników opieki zdrowotnej. Podziękuj ludziom w twoim miejscu pracy za ich wysiłki w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

  9. Zrób codzienną inwentaryzację. Podsumuj każdy dzień, rozmyślając o tym, czego dokonałeś, nauczyłeś się lub za co jesteś wdzięczny. Pomoże to zneutralizować część negatywnych emocji, które przyswoiłeś i przypomni, że nie wszystko, co dzieje się teraz jest złe lub depresyjne.

W czasach ciągłego negatywnego przekazu potrzebujesz antidotum, abyś mógł zachować pozytywne nastawienie i iść naprzód z determinacją i nadzieją. Razem przejdziemy przez to!.

Autor: 
Ewelina Cendrowska
Źródło: 

Forbes.com

Polub Plportal.pl:

Reklama