Ci, którzy chodzą do toalety z telefonami komórkowymi zaraz przestaną. A oto, dlaczego

Reklama

pon., 10/30/2017 - 09:22 -- koscielniakk

Przyznajcie, że chociaż raz w życiu usiedliście na sedes zaglądając w tym czasie do swojej komórki. Według niektórych ankiet, 92% ludzi przegląda w toalecie sieci społecznościowe, a 30% krócej lub dłużej rozmawia.

 

 

Ten tekst być może czytacie właśnie w toalecie i wydaje się wam, że godzicie przyjemne z pożytecznym nie marnując czasu. Niestety, nie wszystko w tym nawyku jest takie dobre, twierdzą specjaliści.

Jak pisze Health, badania pokazują, że rozmawiając w toalecie tracimy dwukrotnie więcej czasu, niż gdybyśmy to robili gdzie indziej. Ale to jeszcze nic, bo zastraszające są dane dotyczące rozprzestrzeniania się bakterii.

Okazuje się, że w ten sposób ryzykuje się infekcje nie tylko w stosunku do samego siebie, ale i bliskich, pokazuje badanie opublikowane w Dzienniku mikrobiologii klinicznej. W badaniu analizowano zachowania pracowników służby zdrowia- ich nawyki higieniczne włącznie z wnoszeniem komórek do toalety.

 

Na telefonie komórkowym jest więcej bakterii, niż na muszli klozetowej

Odkryto, że telefony tych, którzy noszą je do toalety są pełne niebezpiecznych bakterii, na przykład gronkowców. Ogromne niebezpieczeństwo grozi też ze strony salmonelli, E.Coli, bakterii shigella i salmonelli, które pod postacią mikro cząsteczek dostają się do maleńkich zagłębień na powierzchni telefonu komórkowego.

Salmonella i bakterie shigella pojawiają się po zjedzeniu zanieczyszczonej lub zepsutej żywności i wywołują najczęściej spotykane w krajach rozwiniętych dolegliwości jelitowe. Dolegliwości te są również efektem zabierania do WC telefonu i kładzenia go byle gdzie. Robiąc to ryzykujecie chorobę, bo toaleta jest pełna różnych groźnych bakterii.

 

Bakterie wprowadzamy także do sypialni

Duża liczba ludzi, którzy wnoszą komórki do WC, bez problemu wnosi je również do sypialni, a nawet kładzie na łóżko, co całą sprawę czyni jeszcze bardziej ohydną i niebezpieczną, ostrzegają specjaliści.

Każdego dnia czyście alkoholem obudowę telefonu

Sprzętu z ekranem wrażliwym na dotyk nawet nie próbujcie czyścić papierem czy chusteczkami, bo mogą utworzyć zadrapania na powierzchni ekranu. Do czyszczenia używajcie delikatnej szmatki z mikrofibry z odrobiną alkoholu. Po oczyszczeniu odczekajcie 10 minut i dopiero uruchomcie telefon. Czynność powtarzajcie każdego dnia.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Health.com

Polub Plportal.pl:

Reklama