Eksperci opowiedzieli o szkodliwości "wegetariańskiego" mleka

Reklama

czw., 01/23/2020 - 17:08 -- Anonim (niezweryfikowany)

Naukowcy odkryli, że niektóre rodzaje mleka roślinnego mogą znacznie bardziej zaszkodzić organizmowi, niż tradycyjne krowie informuje The Daily Telegraph.

Członkowie brytyjskiej organizacji społecznej Action on Sugar zbadali, ile cukru znajduje się w gorących napojach z brytyjskich kawiarni. Do analizy eksperci brali zarówno kawę z tradycyjnym mlekiem, jak i te z roślinnymi odpowiednikami.

Badania wykazały, że napoje zawierające płatki owsiane lub ryżowo- kokosowe mleko, okazały się bardziej słodkie. W szczególności, latte maksymalnej objętości z dużej kawowej sieci w składzie miało ilość cukru, równy 23 łyżeczkom cukru.

"Klienci, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnego mleka, mogą być w szoku, gdy dowiedzą się, że wiele sklepów i kawiarni używają wstępnie słodzone alternatywne rodzaje mleka. Często informacje o wartości energetycznej napojów jest bardzo trudno znaleźć, w zasadzie są ona dostępne tylko na stronach internetowych" – powiedział szef Action on Sugar Katherine Jenner.

W Moskwie, w tej chwili, popularność roślinnego mleka rośnie. Według szefa trenera szkoły baristów w Lidze barista Rosji Ilii Bogdanovicza, teraz około 80 procent wszystkich kawiarni proponuje napoje na roślinnym mleku. Ekspert wiąże się to z popularnością świadomej konsumpcji i zdrowego stylu życia.

 

Autor: 
Agnieszka Pańko
Źródło: 

m24.ru

Polub Plportal.pl:

Reklama