Herbata miętowa – cud natury na różne dolegliwości

Reklama

czw., 07/11/2019 - 10:55 -- publikator

Jest zdrowa i smaczna. Działa uspokajająco i kojąco w problemach trawiennych. Poprawia pamięć i koncentrację. Dlaczego warto pi ć napar z mięty?

 

Jako zioło lecznicze jest stosowana od tysięcy lat. Szczególną użytecznością wykazuje się na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce.

Najpopularniejszą metodą spożywania mięty jest picie herbaty. Cieszy nas smakiem i wieloma właściwościami zdrowotnymi. Wśród jej składników można znaleźć kwasy organiczne, flawonoidy, prowitaminę A, witaminę C, sole mineralne (potas, wapń, magnez, żelazo, cynk), oraz olejki eteryczne - mentol, limonen.

Napar z mięty może okazać się pomocny w przypadku bólów brzucha, niestrawności, a także w przywróceniu prawidłowego metabolizmu. Działaniem przypomina również melisę uspokajając i kojąc nerwy. Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, herbata miętowa może pomóc zniwelować czkawkę, oraz bóle uszne.

Jak się okazuje, mięta jest prawdziwym skarbem natury. Nie tylko cieszy nas aromatem i smakiem, ale również wieloma właściwościami odżywczymi.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Polub Plportal.pl:

Reklama