Oto, dlaczego jesz z nudów (i co z tym zrobić)

Reklama

pt., 04/30/2021 - 13:46 -- MagdalenaL

Odruchowo siadamy przed telewizorem z paczką chipsów, bezmyślnie pochłaniamy tabliczkę czekolady przed komputerem: jedzenie z nudów jest podstępne. Ale co z tym zrobić?

Anita Mulderij, trenerka odżywiania i ciałopozytywności z jasperalblas.nl wyjaśnia: „Często jemy z nudów, ponieważ wielu z nas nie robi tego, co daje nam szczęście. W ten sposób wypełniamy jedzeniem pewną pustkę, którą czujemy, kiedy się nudzimy. Niektórzy odbierają te uczucie jako głód, lub nazywają go głodem duszy. Nie chcą go odczuwać, a jedzenie tymczasowo je tłumi.”

Wszystko jasne. Tylko co z tym zrobić? „Jeżeli ten problem naprawdę ci doskwiera, to warto jest przyjrzeć się temu, co cię nudzi. Nie lubisz swojej pracy? Poszukaj w takim razie takiej, która lepiej do ciebie pasuje. Może nudzisz się po prostu w wolnym czasie? Poszukaj czegoś, co cię interesuje. Możesz zrobić listę piętnastu rzeczy do zrobienia, które napełniają cię energią. Daj sobie dziesięć minut i zapisz wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Możesz z niej wybrać aktywności do wcielenia w życie tak, żeby ograniczyć nudę, co z kolei sprawi, że będziesz mniej podjadać.”

Autor: 
Tłumaczenie: Anna Polny
Polub Plportal.pl:

Reklama