Piękne i zdradzieckie. Jak chronić się przed słońcem?

Reklama

sob., 06/08/2019 - 14:12 -- koscielniakk

Coraz większymi krokami zbliżamy się do lata. Słońce, plaża, wakacje… wszyscy na nie czekamy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że piękna pogoda wiąże się nie tylko z przyjemnościami. Wraz z falą upałów przychodzi ryzyko mniej i bardziej poważnych komplikacji. Jak wiadomo, letnia aura niesie za sobą ryzyko udaru. Dlatego też plażując warto zaopatrzyć się w kapelusz, oraz spożywać jak najwięcej płynów.

Niestety, nadal wiele osób zapomina z jak wielkim przeciwnikiem mierzy się podczas urlopu. Słońce to nie tylko przegrzanie organizmu, trzeba mieć na uwadze, iż oparzenia słoneczne także mogą nam zagrozić. Warto przed wyjściem na zewnątrz nałożyć krem z odpowiednio wysokim filtrem, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Istotne jest także zasłonięcie wszelkich znamion, aby nie dopuścić do rozwoju chorób skóry.

Oczy także wymagają ochrony. Ten delikatny narząd najlepiej ukryć za okularami przeciwsłonecznymi. Najbezpieczniej będzie zaopatrzyć się w takowe u optyka, wtedy mamy pewność, że będą one wyposażone w skuteczne filtry. Słońce może być naszym najlepszym przyjacielem, niestety może również stać się wrogiem. We wszystkim trzeba zdobyć się na rozsądek, dbając przy tym o to, co mamy najcenniejsze – zdrowie. Spędzajmy czas wolny wesoło i bezpiecznie

Autor: 
Izabela Szkatuła
Polub Plportal.pl:

Reklama