Szkolenie psów – przydatne książki

Reklama

czw., 05/05/2022 - 22:43 -- MagdalenaL

Zdjęcie

Lubicie dokształcać się w psich tematach? Przygotowałem dla was listę kilku pewnych źródeł, z których bez obaw możecie czerpać wiedzę. Książki, które naprawdę warto przeczytać oraz jeden świetny kanał na YouTube.

Książki:

  • František Šusta – Trénink je rozhovor (Szkolenie to dialog): Jedna z najchętniej czytanych książek o szkoleniu psów i zwierząt w ogóle. Zawiera nie tylko teoretyczne podstawy szkolenia metodą pozytywną, podane w bardzo przystępnej formie, ale także wiele pomocnych przykładów zaczerpniętych z praktyki autora.
  • Turid Rugaas – Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów (PL): Cienka pozycja opisująca sygnały, które psy wysyłają podczas spotkania ze swoimi pobratymcami, w chwilach stresu, strachu bądź radości. Autorka jest jednym z prekursorów identyfikacji i interpretacji wspomnianych sygnałów. Po przeczytaniu książki będziecie w stanie lepiej zrozumieć, co wasz czworonóg chce powiedzieć wam oraz innym psom.
  • Ken Ramirez i in. – Better Together (Razem lepiej): Jedna z najlepszych książek o psach. Zawiera proste instrukcje, jak radzić sobie z pewnymi problemami i jak sprostać wyzwaniom. Za powstaniem książki stoi 28-osobowy zespół specjalistów z Karen Pyron Academy, Ken Ramirez brał udział w opracowaniu kilku z prezentowanych zagadnień. Ramirez znajduje się obecnie w ścisłej światowej czołówce trenerów psów i zwierząt w ogóle.
  • Jean Donaldson – Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem? (PL): O współżyciu ludzi i psów. O tym, co zrobić, by było ono jak najprzyjemniejsze dla obydwu stron.

  • Thomas Riepe – Einfach Hund sein dürfen (Pozwól psu być psem): Jak znaleźć najlepsze, zgodne z instynktem aktywności dla swojego psa.
  • Maria Hense – Der Hyperaktive Hund (Hiper-aktywny pies): Moim zdaniem najlepsza jak dotąd wydana książka na ten temat. Mnóstwo wiedzy zdobytej w praktyce, jak i naukowej, a przede wszystkim pomocne wskazów, jak osiągnąć u swojego hiper-aktywnego bądź nadaktywnego psa większy spokój i skupienie.
  • Anne Lill Kvam – Hundenes eventyrlige luktesans (Królestwo zapachów): Instrukcja obsługi psiego nosa. Jak nauczyć psa świadomego używania zmysłu węchu i wykorzystywania jego pełnego potencjału.
  • Karen Pryor – Don’t Shoot the Dog (Nie bij swojego psa): Biblia szkolenia metodą pozytywną. Wszystko, co kiedykolwiek napisano o metodach pozytywnych było mniej lub bardziej inspirowane tą książką.
  • Helena Hejzlarová (i in.) – Hersenwerk pro psy, psí hlavolamy (Łamigłówki dla psów): Garść świetnych sposobów na zrelaksowanie psa i zbudowanie z nim silnej relacji.

Video:

  • Emily Larlham alias Kikopup (szkolenie w języku angielskim)
Autor: 
Robert Zlocha / tłum. Małgorzata Chmielowiec
Polub Plportal.pl:

Reklama