Tego lepiej unikać, mając pusty żołądek

Reklama

pon., 07/01/2019 - 18:41 -- publikator

Chociaż te potrawy mogą wydawać się zdrowe, lepiej nie spożywać ich przed porządnym śniadaniem. Mogą one, bowiem, dostarczyć dyskomfortu i problemów trawiennych. Jak widać, czas spożywania produktów także ma znaczenie.

 

Cytrusy otwierają listę rzeczy zakazanych. Spożyte na czczo mogą spowodować bóle brzucha czy zgagę, a także doprowadzić do powstania wrzodów żołądka.

Jedzenie surowych warzyw także sprowadza pewne ryzyko. Można w ten sposób doprowadzić d o silnych bólów brzucha. Dodanie pomidora czy ogórka do kanapki nam nie zaszkodzi, trzeba po prostu zachować umiar.

Kiszonki również nie są wskazane. Chociaż jedzone do obiadu są bardzo zdrowe, jedzone na czczo mogą nam zaszkodzić.

Unikajmy też pikantnych potraw. Podrażniają one żołądek, co może doprowadzić do nieprzyjemnych komplikacji.

Oczywisty natomiast wydaje się zakaz spożywania słodyczy i napojów gazowanych. Trzymając zdrową dietę powinniśmy ograniczyć je do minimum, tym bardziej nie jadać ich na czczo. Unikajmy również ciast drożdżowego i francuskiego, które ze względu na skład podrażniają żołądek.

Co ciekawe, okazuje się, że jogurt również nie jest dobrym śniadaniem. Co prawda, jego spożycie nie zaszkodzi nam, ale za to zmniejszymy wtedy jego wartości odżywcze.

Zdrowa dieta może przynieść nam sporo dobrego. Jak się okazuje , istnieją produkty, co do których liczy się nie tylko ilość, ale i czas spożycia. To poświęcenie może nam się jednak przysłużyć.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Polub Plportal.pl:

Reklama