Tylko jeden papieros dziennie nie rozwiązuje problemu.

Reklama

wt., 01/30/2018 - 18:31 -- koscielniakk

Ci, którzy nie mogą rzucić palenia próbują ograniczać ilość wypalanych papierosów. Niektórym udaje się wypalać tylko jednego papierosa dziennie. Ale najnowsze badanie wykazało, że ograniczanie ilości wypalanych papierosów niestety nie polepsza stanu zdrowia palących, donosi ABC news.

 

 

Badania pokazują, że wypalanie tylko jednego papierosa dziennie i tak niesie ze sobą bardzo duże, bo aż 50% ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru. To tyle, ile w przypadku wypalania dwudziestu papierosów dziennie.

Fakt, że wypalacie mniej papierosów nie zmniejsza u was ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Tak twierdzą brytyjscy naukowcy po przeanalizowaniu ponad 140 badań na temat ryzyka związanego z wypalaniem jednego, pięciu i dwudziestu papierosów dziennie.

Okazało się, że w porównaniu z niepalącymi, u mężczyzn wypalających jednego papierosa dziennie prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca wynosiło 46%, a udaru 25%.

W przypadku kobiet sytuacja wyglądała jeszcze bardziej dramatycznie : 57% ryzyko wystąpienia chorób serca i 31% udaru mózgu, w porównaniu z niepalącymi.

Tak więc, jeśli chodzi o zdrowie, ograniczenie palenia do jednego papierosa dziennie nie jest dobrym rozwiązaniem. Jedynym efektywnym jest, zdaniem naukowców, zupełne zaprzestania palenia.

-Mam nadzieję, że ludzie wezmą to do siebie i zdobędą się na odwagę rzucenia palenia, powiedział autor badania- Allan Hackshaw.

 

 

Autor: 
Emilia Liberda
Źródło: 

M.I.M/ABC News

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama