Jak długo utrzymuje się efekt liftingu rzęs? Zasady pielęgnacji i ryzyko związane z zabiegiem

Reklama

sob., 08/28/2021 - 16:04 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Cavan Images / Getty Images

Rzęsy są ważnym elementem każdej twarzy. Ostatnio bardzo popularna wśród kobiet stała się technika wydłużania rzęs, która polega na semi-permanentnym podkręceniu ich w górę za pomocą specjalnego pręcika. Rzęsy są następnie traktowane środkiem chemicznym, który ma na celu utrzymać wydłużenie do kolejnej sesji. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? Co trzeba zrobić po jego wykonaniu? Czy istnieje ryzyko uszkodzenia rzęs? O wszystkim tym porozmawiał z ekspertami magazyn „Good Housekeeping”.

Jak długo utrzymuje się efekt wydłużenia rzęs?

Wszystko zależy od tego, jak szybko rosną rzęsy danej osoby. Jaimina Patel, szefowa Blink Brow Bar London, twierdzi jednak, że dobrze wykonana „trwała” rzęs powinna wytrzymać do sześciu tygodni. Ważnym jest prawidłowe dbanie o rzęsy, wtedy zapewni się im dłuższą żywotność, a koszty zabiegu się zwrócą.

Jak zadbać o trwałość rzęs?

Oto kilka sposób, które poleca nowojorski salon The Lash Loft:

  1. Nie stosuj tuszu do rzęs na bazie wody przez 24 godziny od momentu wykonania zabiegu.
  2. Nie stosuj serum do rzęs, sztucznych rzęs ani kremów do oczu przez 24 godziny od momentu wykonania zabiegu.
  3. Po zabiegu stosuj tylko produkty, które nie zawierają w swoim składzie oleju.
  4. Podczas pierwszej nocy po zabiegu postaraj się spać na plecach, aby uniknąć wygięcia się rzęs w niechcianym kierunku, kiedy naprzesz twarzą na poduszkę. 

Zdjęcie: germi_p / Getty Images

Ryzyko związane z liftingiem rzęs

Wiele rzeczy może pójść nie tak – mówi optometrystka Elise Brisco. Podczas zabiegu w bardzo bliskim pobliżu oka stosowane są kleje i substancje chemiczne potrzebne do wykonania trwałej.

Zanim zapiszesz się na swoją pierwszą wizytę, zapoznaj się z potencjalnymi zagrożeniami, jakie wiążą się z liftingiem rzęs:

  1. Roztwór stosowany do trwałej ondulacji rzęs może spowodować oparzenia chemiczne i blizny na rogówce. Dlatego właśnie umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg są tutaj kluczowe – dodaje dr Elise Brisco.
  2. Roztwór do trwałej ondulacji może wywołać reakcję alergiczną. Osobom, które chcą się dodatkowo zabezpieczyć, Dendy Engleman, chirurg-dermatolog z kliniki Medical Dermatology & Cosmetic Surgery na Manhattanie, poleca wykonanie testu płatkowego z użyciem roztworu stosowanego podczas liftingu. Engelman mówi: Jeśli masz kruche lub cienkie rzęsy, prawdopodobnie najlepiej będzie całkowicie unikać podobnych zabiegów.
  3. Po zabiegu normą jest występowanie objawu wysuszonych oczu. Podczas liftingu, rzęsy są podkręcane, co powoduje odsłonięcie gruczołów powiekowych wzdłuż krawędzi powiek lub linii wodnej – mówi dr Brisco. Może to spowodować zaczerwienienie oczu, pieczenie powiek, opuchliznę lub, co gorsza, zmniejszyć zdolność oka do wytwarzania zdrowych łez.

Czy zabieg może zniszczyć rzęsy?

Tak samo jak trwała ondulacja niszczy włosy, substancje chemiczne stosowane podczas liftingu rzęs mogą sprawić, że rzęsy staną się kruche i podatne na złamania – mówi dr Brisco.

Czy można nosić tusz do rzęs po zrobieniu liftingu rzęs?

Tak, można, ale dopiero po upływie 24 godzin od wykonania „trwałej”. W przeciwnym razie efekt może zostać osłabiony.

Podsumowując, chcąc wykonać lifting rzęs, ważne jest, aby zrobić wcześniej dokładny research i wybrać salon z dobrymi opiniami klientów. Ponadto, w przypadku niebycia pewnym stanu swoich oczu lub występowania negatywnych objawów w przeszłości, przed zabiegiem należy skonsultować się z okulistą. 

Autor: 
Shanon Maglente / tłum. Alicja Nowak
Polub Plportal.pl:

Reklama