NIESPODZIEWANY PORÓD

Reklama

wt., 02/19/2019 - 18:12 -- koscielniakk

​O dużym szczęściu może mówić osiemnastolatka Ebony Stevenson. Gdy kładła się spać z bólem głowy, nie przypuszczała nawet, że zapadnie w czterodniową śpiączkę, po której obudzi się jako świeżo upieczona mama. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że nastolatka nie wiedziała, że jest w ciąży.

 

Mieszkanka Oldham trafiła do szpitala po serii napadów drgawkowych. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że dziewczyna jest w ciąży i właśnie zaczęła rodzić. Dziecko było ukryte w jednej z dwóch macic. To rzadki przypadek medyczny zwanych uterus didelphys.

W przypadku Ebony w jednej z macic rosła jej córeczka, podczas gdy drugi organ działał normalnie, maskując wszelkie objawy ciąży. U nastolatki nie pojawił się nawet brzuch ciążowy, bo macica była skierowana w stronę pleców. Dlatego nagły poród był olbrzymim zaskoczeniem.

Według doniesień BBC młoda mama, gdy przebudziła się ze śpiączki, była kompletnie zaskoczona całą sytuacją. Twierdziła, że było to uczucie całkowitego odrealnienia. Martwiła się, że nie uda jej się nawiązać więzi z córeczką, którą nazwała Elodie, ale obawy te okazały się bezpodstawne.

- To prawdziwy cud. Nie oddałaby Elodie za nic na świecie.

Lekarze, którzy opiekowali się młodą mamą, twierdzą, że drgawki były wywołane przez preeklamspję, czyli stan przedrzucawkowy, nazywany kiedyś zatruciem ciążowym. Jest to zestaw objawów pojawiających się po 20 tygodniu ciąży lub też po porodzie. Charakteryzuje się wysokim ciśnieniem krwi oraz obecnością białkomoczu. U pacjentek występuje często nieostre widzenie, bóle głowy, małopłytkowość, bóle w nadbrzuszu oraz  wzrost aktywności enzymów wątrobowych.

Trzy godziny po pierwszych drgawkach Ebony przeszła udaną operację cesarskiego cięcia. Gdy wybudziła się ze śpiączki, pielęgniarki przyniosły jej malutką Elodie. Zaskoczona i zdezorientowana nastolatka kazała im ją zabrać. Dopiero wyjaśnienia ze strony mamy, pozwoliły jej zrozumieć całą sytuację. Wtedy też pierwszy raz przytuliła córeczkę.

 

 

Elodie urodziła się zdrowa, a lekarze twierdzą, że nastolatka nieświadomie donosiła ciążę do końca. Poród nastąpił w grudniu. Córeczka Ebony jest zdrowa, a młoda mama rozważa powrót na przerwane nieoczekiwanie studia.

Autor: 
----------------
Źródło: 

Interia

Polub Plportal.pl:

Reklama