Dlaczego dziecko w rękach żebraka zawsze śpi?

Reklama

sob., 06/01/2019 - 17:18 -- zzz

To jest artykuł, który spotkałem kilka miesięcy temu. Nie jesteśmy pewni autora, jednak sprawdziliśmy autentyczność tego z naszymi wyznawcami w Bangkoku i Kambodży. Co zaskakujące, wydaje się, że to prawda, a ich prośba dotyczy jedynie żebraków, żywności i wody, a nie pieniędzy. Każda pomoc, jaką możesz dać w zakresie swoich potrzeb, jest w porządku. Ale upewnij się, że nie przekażesz dużych rachunków, które utrzymają przemysł żebrzący. Powinieneś być wystarczająco mądry, aby wiedzieć, komu pomóc i jak pomóc. Podejmij decyzję w oparciu o sytuację i dobrze ją znając.

 

 

"W pobliżu stacji metra siedzi kobieta w niepewnym wieku. Jej włosy są zdezorientowane i brudne, z pochyloną głową. 

Kobieta siedzi na brudnej podłodze, a obok niej leży torba. Do tej torby ludzie wyrzucają pieniądze. W uśpionych dłoniach kobiety jest dwuletnie dziecko. Jest w brudnym kapeluszu i brudnych ubraniach.

 

"Madonna z dzieckiem" - liczni przechodnie będą przekazywać pieniądze. Ludzie naszego pokroju - zawsze żałujemy tych, którzy mają mniej szczęścia. Jesteśmy gotowi dać niefortunnym ludziom naszą ostatnią koszulkę, ostatni grosz z naszej kieszeni i nigdy nie myśleć o innym problemie. Pomaganie wydaje się "dobrą robotą".

Mijałem żebraka przez miesiąc. Nie dałem żadnych pieniędzy, ponieważ wiedziałem, że jest to oszustwo kierowane przez gang, a pieniądze zebrane przez żebraka zostaną przekazane temu, kto kontroluje żebraków w okolicy. Ci ludzie posiadają wiele luksusowych nieruchomości i samochodów. Żebrak dostaje też coś, oczywiście, "Butelkę wódki wieczorem i döner kebab". Miesiąc później, przechodząc obok żebraka, nagle uderzył mnie

 

 

.... 

Stoję na ruchliwym skrzyżowaniu, patrząc na dziecko. Ubrany jest jak zawsze w brudny garnitur. Zdałem sobie sprawę, że wydawało się to "złe", znajdując dziecko na brudnej stacji metra od rana do wieczora. Dziecko zawsze spało. On nigdy nie płakał ani nie krzyczał, zawsze spał, chowając twarz w kolanie kobiety, która była jego MUM.

Czy ktokolwiek z was, drodzy czytelnicy, ma dzieci? Pamiętasz, jak często spali w wieku 1, 2 lub 3 lat? Godzina, dwie, maksymalnie trzy (i nigdy kolejne). Popołudniowa drzemka i zawsze był ruch. Przez cały miesiąc, codziennie chodziłam do stacji metra, nigdy nie widziałam, jak dziecko się budzi! Spojrzałem na maleńkiego człowieka, z twarzą ukrytą w kolanie matki, a potem na żebraku, a moje podejrzenia stopniowo się kształtowały. "Dlaczego śpi przez cały czas?" Zapytałam, wpatrując się w dziecko.

Żebrak udawał, że mnie nie słyszy. Opuściła oczy i ukryła twarz w obroży obskurnej kurtki. Powtórzyłem pytanie. Kobieta znowu podniosła wzrok. Spojrzała gdzieś za moimi plecami, zmęczona całkowitą irytacją. Jej wygląd był podobny do stworzeń z innej planety.

"F *** off," mruknęły jej wargi.

"Dlaczego on śpi ?!" Prawie płakałem.

Za mną ktoś kładzie mi rękę na ramieniu. Obejrzałem się. Stary człowiek patrzył na mnie z dezaprobatą:

"Czego od niej chcesz? Nie widzisz, jak ciężko ją ma w swoim życiu? Eh? "

Wyjął z kieszeni monety i wrzucił je do torby żebraka.

Żebrak zrobił krzyż, machając ręką, przedstawiając twarz pokory i powszechnego żalu. Facet zdjął rękę z mojego ramienia i wyszedł ze stacji metra. Założę się, że w domu opowie, jak bronił biednej, zrozpaczonej kobiety od bezdusznego człowieka na stacji metra.

 

Następnego dnia zadzwoniłem do znajomego. Był zabawnym mężczyzną o oczach jak oliwki. Jego narodowość - rumuński. Udało mu się ukończyć tylko trzy i pół roku edukacji. Jego brak wykształcenia nie przeszkodził mu w poruszaniu się po miejskich ulicach w drogich zagranicznych samochodach i mieszkaniu w "małym" domu z niezliczoną liczbą okien i balkonów. Od mojego przyjaciela udało mi się dowiedzieć, że żebrak jest częścią biznesu. Pomimo prawdziwego wyglądu, jest wyraźnie zorganizowany. Jest nadzorowany przez kółka przestępczości zorganizowanej. Dzieci używane są "wynajmowane" od rodzin alkoholików lub po prostu skradzione.

Potrzebowałem odpowiedzi na moje pytanie - dlaczego dziecko zawsze śpi? I otrzymałem to. Mój przyjaciel wyjaśnił mi to od niechcenia i spokojnym głosem, który wytrącił mnie z szoku, tak jak mówił o prognozie pogody: "Są na heroinie lub wódce".

Byłem osłupiały. "Kto jest na heroinie lub wódce ?!"

Odpowiedział: "Dziecko, więc nie krzyczy. Kobiety będą siedzieć cały dzień razem z nim, wyobrażając sobie, jak mógłby się znudzić?

Aby dziecko spało przez cały dzień, napełniało go wódka lub narkotyki. Oczywiście ciała dzieci nie są w stanie poradzić sobie z takim szokiem. A dzieci często umierają. Najstraszniejsze - czasem dzieci umierają podczas "dnia pracy". A wyimaginowana matka musi trzymać jeszcze jedno martwe dziecko na rękach aż do wieczora. Takie są zasady. I przechodnie będą wrzucać pieniądze do torby i wierzą, że są moralni. Pomagam samej matce. "

Następnego dnia szedłem w pobliżu tej samej stacji metra. Zbudowałem dziennikarską pewność siebie i byłem gotowy na poważną rozmowę. Ale rozmowa się nie udała. Zamiast tego okazało się, że kobieta siedziała na podłodze, aw jej rękach trzymała inne dziecko. Zadałem jej pytanie o dokumenty dziecka i, co najważniejsze, gdzie było dziecko od wczoraj. Po prostu mnie zignorowała. Moje pytania nie zostały jednak zignorowane przez przechodniów. Powiedziano mi, że nie pamiętam, pytając biednego żebraka o dziecko. W końcu wyprowadzono mnie ze stacji w niełasce. Jedyne, co pozostało, to wezwać policję. Kiedy przybyła policja, żebrak z dzieckiem zniknął. Stałem z pełnym poczuciem "próby walki z wiatrakami".

Kiedy widzisz w metrze lub na ulicy, kobiety z dziećmi, żebrzą, pomyśl, zanim oddasz im swoje pieniądze. Pomyślcie o tym, że gdyby nie setki tysięcy materiałów informacyjnych, taki biznes umarłby. Biznes umrze, a nie dzieci, napompowane wódką lub narkotykami. Nie patrz na śpiące dziecko z uczuciem ... Zobacz horror ... Od kiedy czytasz ten artykuł, wiesz teraz, dlaczego dziecko śpi w rękach żebraków.

 

 

PS

Jeśli skopiujesz ten artykuł na ścianie lub po prostu klikniesz "Udostępnij", twoi znajomi też go przeczytają. A kiedy ponownie zdecydujesz się otworzyć portfel i rzucić monetę żebrakowi ze śpiącym dzieckiem, pamiętaj, że ta miłość może kosztować życie innego dziecka. "

Autor: 
Matthew Solo
Źródło: 

auxx.me

Polub Plportal.pl:

Reklama