Tato! Nie pracuj tyle!

Reklama

pt., 03/08/2019 - 20:43 -- Anonim (niezweryfikowany)

Mój tata bardzo dużo pracuje. Wieczorem późno przychodzi do domu, a rano wcześnie wychodzi. Kiedy uda mu się wcześniej przyjść z pracy, wtedy jeszcze wykonuje kilka telefonów.

 

Gdy jestem w domu i odrabiam pracę domową, wtedy tata tylko całuje mnie w policzek i natychmiast oddala się zadzwonić.

Proszę go, by podyktował mi dyktando, ale dopiero znajduje czas po godzinie. Nie mówię, by przestał w ogóle pracować, tylko chciałabym, żeby będąc w domu spędzał czas z rodziną. Wiem, że zajmuje wysoką pozycję firmie i że firma go potrzebuje, ale rodzina też jest ważna. Na przykład dobrze by było, gdyby oglądał z nami telewizję, lub wyszedł pograć w piłkę, lub przepytał z angielskiego, lub węgierskiego.

O wszystkich tych pomysłach już rozmawialiśmy. Tata próbuje to zmienić. Prawda, że nadal dużo telefonuje, jednak trochę się zmienił od tamtej pory, gdy mu pierwszy raz powiedziałam, że powinien znaleźć więcej czasu dla nas. Codziennie stara się odpytywać mnie z każdego przedmiotu, dużo rozmawiamy i oglądamy telewizję.

Mniej więcej w każdy weekend gramy w piłkę i dużo razem podróżujemy.

Ostatnio w weekendy pomagamy sąsiadowi w remoncie domu, wtedy możemy rozmawiać i spędzić miło czas w gronie rodzinnym, przy okazji robiąc coś dobrego dla otoczenia.

Mam nadzieję, że w przyszłości również będzie to tak wyglądało, bo to wszystko, czego pragnę.

 

Autor: 
Ewa Druzgalska
Źródło: 

index.hu

Polub Plportal.pl:

Reklama