UNICEF: Dzieci w internecie

Reklama

śr., 02/12/2020 - 22:43 -- Anonim (niezweryfikowany)

W miniony wtorek na całym świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Według danych UNICEF, dzieci stanowią 1/3 wszystkich użytkowników internetu.

Jak podała do wiadomości cyfrowa korporacja Namics, wśród największych niebezpieczeństw, na jakie narażone są dzieci, znalazły się : kradzież danych osobowych, nierzetelne informacje, zagrożenie prywatności, nadużycia w celach komercyjnych oraz szkodliwe i niepokojące treści.

"Bezpieczny internet dla całej rodziny”, jeden z projektów UNICEF wykazał, że tylko 10% dzieci w wieku od 4 do 8 lat nie korzysta ze sprzętu cyfrowego, a dzieci w wieku 3 lat i młodsze już bawią się internetem.

Czym internet przyciąga dzieci?

Według danych, dzieci w internecie najczęściej oglądają i powielają materiały wideo, zdjęcia, słuchają muzyki i grają w gry komputerowe.

80% dzieci w wieku szkolnym spędza wolny czas przy grach komputerowych, a technologia cyfrowa wpływa na ich sposób komunikowania się i zawierania przyjaźni.

Zdaniem Namics, odpowiedzi na wyzwania rewolucji cyfrowej należy szukać w podnoszeniu świadomości o internecie, podnoszeniu bezpieczeństwa w sferze online oraz szerzeniu alfabetyzmu w dziedzinie komputerów, przez co rozumie się współpracę rodziców, nauczycieli i innych osób działających w ramach edukacji dzieci z przedstawicielami przemysłu i decydentami.

 

Kampania w ponad 150 krajach

Dzień Bezpiecznego Internetu, inicjatywa KE nieprzerwanie trwająca od 2004 roku,obejmuje różne tematy- od cyberprzemocy do sposobów korzystania z sieci społecznościowych.

Prowadzona jest w ponad 150 krajach świata i skupia się na aktualnej tematyce związanej z obecnością w sieci dzieci i młodzieży.

Pod hasłem "Razem tworzymy lepszy internet", akcja ma na celu ukazanie pozytywnej strony nowych technologii i sposoby odpowiedzialnego korzystania z platform cyfrowych. W tym roku skierowana jest zwłaszcza na bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Polub Plportal.pl:

Reklama