Meghan i książę Harry spodziewają się drugiego dziecka

Reklama

śr., 02/17/2021 - 13:20 -- MagdalenaL

Książę i księżna Sussex spodziewają się drugiego dziecka, powiedział rzecznik pary.

Harry i Meghan przygotowują się na przyjęcie brata lub siostry swojego syna Archiego Mountbattena-Windsora, który w maju zeszłego roku skończył rok. Rzecznik pary powiedział, że byli „przeszczęśliwi”. Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że królowa, książę Edynburga, książę Walii i reszta rodziny królewskiej „są zachwyceni i życzą im powodzenia”.

Harry i Meghan udostępnili sobie czarno-białe zdjęcie pod drzewem, na którym Harry oparł dłoń na głowie Meghan, a ona trzyma rękę na brzuchu. Ich dziecko będzie na 8 miejscu w kolejce do tronu. Data porodu Meghan nie została ujawniona, ale jej brzuch jest wyraźnie widoczny na zdjęciu. Wiadomość pojawiła się po tym, jak księżna powiedziała w listopadzie , że poroniła w lipcu zeszłego roku, pisząc w artykule, w którym odczuwa „żal nie do zniesienia”.

Rzecznik księcia i księżnej Sussex powiedział: „Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. „Książę i księżna Sussex są szczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka”. Misan Harriman, przyjaciel księcia i księżnej Sussex oraz fotograf, który zrobił zdjęcie towarzyszące ogłoszeniu ciąży, napisał na Twitterze : „Meg, byłem na waszym ślubie, aby być świadkiem rozpoczęcia tej historii miłosnej, a mój przyjacielu, jestem zaszczycony uchwycić to na zdjęciu” „Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z powodu tej radosnej wiadomości!” Ogłoszenie walentynkowe pojawia się zaledwie pięć dni po tym, jak rodzina królewska świętowała nadejście pierwszego dziecka księżniczki Eugenie - małego chłopca.

Drugie dziecko Harry'ego i Meghan będzie królową i dziesiątym lub jedenastym prawnukiem księcia Edynburga, w zależności od tego, czy przybędzie przed dzieckiem Zary Tindall, czy po nim, co również ma nastąpić w 2021 roku. Będą podążać za księciem Walii, księciem Cambridge, księciem Jerzym, księżną Charlotte, księciem Louisem, Harrym i Archiem Mountbatten-Windsor w linii sukcesji. Ale na tym etapie nie będą uprawnieni do bycia JKW, księciem czy księżniczką ze względu na zasady ustalone ponad 100 lat temu przez Jerzego V.

Harry i Meghan spotkali się na randce w ciemno, zaaranżowanej przez wspólnego znajomego, i zaręczyli się 16 miesięcy później. Księżna po raz pierwszy zyskała sławę jako aktorka, grając Rachel Zane w amerykańskim dramacie prawniczym Suits, ale porzuciła karierę gdy wyszła za mąż. Sussexes pobrali się w maju 2018 roku podczas ceremonii w zamku Windsor, a rok później powitali swoje pierwsze dziecko , Archie, które urodziło się 6 maja 2019 roku. Meghan i Harry zrezygnowali ze swoich ról jako starszych pracujących członków rodziny królewskiej w marcu 2020 roku i mieszkają teraz w Kalifornii. W tym tygodniu Meghan wygrała sprawę dotyczącą prywatności przeciwko Associated Newspapers (ANL) , twierdząc, że szkody wyrządzone przez wydawcę są „głębokie”. Wystąpiła z roszczeniem przeciwko ANL, wydawcy Mail on Sunday i MailOnline, w związku z publikacją fragmentów listu do jej ojca.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
BBC
Źródło: 

bbc.com

Polub Plportal.pl:

Reklama