Szwedzi wyprodukowali piwo z wody pochodzącej z kanalizacji

Reklama

pon., 06/04/2018 - 17:23 -- Anonim (niezweryfikowany)

Stara prawda mówiąca, że za dobry smak piwa odpowiada jakość wody wykorzystywanej do jego produkcji, po najnowszych informacjach ze Szwecji sama może wpaść do wody. Bo Szwedzi zrobili piwo na bazie wody pochodzącej z kanalizacji, które smakuje jak Pilsner.

 

"Nie mogliśmy się oprzeć wyzwaniu", przyznał przedstawiciel browaru zdradzając, jak zdecydowali się zrobić nowy produkt, który ich zdaniem podniesie świadomość globalnego braku wody pitnej.

„Pu:rest“ jest pierwszym szwedzkim piwem na bazie oczyszczonej wody pochodzącej z kanalizacji, wyprodukowanym przez sztokholmski browar „Nija Karnegibrigerit“ we współpracy ze Szwedzkim Instytutem Środowiska.

Niezwykła edycja jednego z najbardziej ulubionych napojów na świecie ma podnieść świadomość braku wody pitnej i konieczność korzystania z nowych technologii pomagających oczyszczać ścieki i przetwarzać je na wodę pitną.

Zdaniem twórców „piwa ze ścieków”, mimo zaawansowanych technologii, niektórzy dalej są sceptyczni jeśli chodzi o możliwość oczyszczania ścieków.

Woda, z której zrobiono piwo, pochodzi z oczyszczalni ścieków będącej pod kontrolą Szwedzkiego Instytutu Środowiska, korzystającej z licznych nowoczesnych środków oczyszczających. Po rygorystycznych testach jakościowych, woda została dostarczana do browaru, gdzie po czterech tygodniach „piwo przypominające Pilsnera“ ujrzało światło dzienne.

Pracownik browaru Kris Turgeson powiedział, że gdy jego firma dostała propozycję od Szwedzkiego Instytutu Środowiska, nie mogła oprzeć się wyzwaniu. Jego zdaniem, koniecznie trzeba będzie spróbować piwa „Pu:rest“, przedstawianego jako "organiczne i krystalicznie czyste”, donosi Sputnik.

 

 

O jakości niesamowitego piwa będzie można się przekonać już w lipcu. Nowy trunek sprzedawany będzie w limitowanych ilościach, w sieci sklepów monopolowych „Sistembolaget“ . „Piwo z kanalizacji“ będzie można spróbować także w niektórych pubach i w czasie wybranych festiwali, na przykład „Smak Sztokholmu”.

Wiadomość o nowym piwie nie mogła przejeść bez echa. Pojawiło się mnóstwo ciekawych i dowcipnych komentarzy.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Sputnik

Polub Plportal.pl:

Reklama