FAKT24: Płacą nosicielowi HIV za seks z małymi dziewczynkami

Reklama

sob., 03/28/2020 - 16:30 -- zzz

Bulwersujące zwyczaje mieszkańców Malawi we wschodniej Afryce. Dziewczynki z południowych rejonów tego kraju są oddawane w ręce mężczyzny, który za pieniądze uprawia z nimi seks. Trafiają do niego, jak tylko osiągną dojrzałość płciową. Jeden z mieszkańców, którzy wykonują tego typu "usługi", w rozmowie z BBC przyznaje, że jest nosicielem wirusa HIV. Nie mówi jednak o tym rodzicom dziewczynek, które do niego trafiają.

 

Malawi - płacą nosicielowi HIV za seks z małymi dziewczynkamiMalawi - płacą nosicielowi HIV za seks z małymi dziewczynkami

Historię Erica Anivy, który pracuje w południowym Malawi jako męska prostytutka, przedstawiła telewizja BBC. Seks z dziewczynkami, które niedawno przeszły pierwszą menstruację, jest uważany przez ich rodziców jako forma oczyszczenia. Mieszkańcy są przekonani, że ta kontrowersyjna "tradycja" zapewni długie i spokojne życie całej rodzinie. Nie są świadomi, że niesie za sobą niebezpieczeństwo zakażenia groźnym wirusem.

Eric Aniva, ok. 40- letni mieszkaniec Malawi, w rozmowie z BBC przyznaje, że proponuje młodym dziewczynom "oczyszczający" rytuał, polegający na uprawianiu seksu. Mężczyzna pobiera opłatę za swoje usługi. Rodzice dziewczynek płacą mu za to od 4 do 8 euro. Mężczyzna uprawia seks z małymi dziewczynkami, mimo że jest nosicielem wirusa HIV. Nie mówi jednak o tym ich rodzicom.

- Większość tych, z którymi sypiam, to młode dziewczyny, chodzą do szkoły- mówi Eric Aniva. Niektóre mają tylko 12-13 lat, ale wolę starsze. Wszystkie znajdują przyjemność w tym, że jestem ich "hieną"- przekonuje mieszkaniec Malawi. Zaskakuje jednak amerykańskich dziennikarzy, twierdząc, że nie chce, aby takiej inicjacji została poddana jego córka.

"Hieną" nazywa się w Malawi każdego mężczyznę, do którego rodzice wysyłają dziewczynki, aby przeżył z nimi inicjację seksualną. Korzystanie z usług "hieny" jest w Malawi zwyczajem. Jak ujawniają reporterzy BBC, wiele kobiet nie jest zadowolonych z tego rytuału. - Musiałam to zrobić dla moich rodziców. Jeślibym odmówiła, członkowie mojej rodziny zostaliby zaatakowani przez choroby albo samą śmierć, więc się bardzo bałam- mówi jedna z mieszkanek wioski w rozmowie z BBC.

Przedstawiciele rządu tego afrykańskiego państwa zaznaczają, że nie zakażą przeprowadzania podobnych rytuałów, jednak będą namawiać mieszkańców wiosek, żeby je zmienili. HIV jest poważnym problemem w Malawi. Prawie co dziesiąty mieszkaniec tego kraju jest zarażony wirusem.

Autor: 
zzz
Źródło: 

fakt24/snow, BBC

Polub Plportal.pl:

Reklama