Millenialsi: Co ósmy 26-latek nigdy nie uprawiał seksu

Reklama

pon., 01/25/2021 - 06:12 -- zzz

Eksperci przyjrzeli się życiu seksualnemu millenialsów. Do jakich wniosków doszli?


Jeden na ośmiu millenialsów w wieku 26 lat wciąż jest prawiczkiem lub dziewicą. Eksperci z University College London wzięli pod lupę życie intymne 16 tys. osób urodzonych w latach 1989-90, odkąd skończyły one 14 lat. Wyniki badań mogą zaskakiwać.

Młodzi unikają zbliżeń. Według badań z poprzednich lat jedna na dwadzieścia osób nie rozpoczęła życia seksualnego przed ukończeniem 26 lat. Teraz jest to już co ósmy przedstawiciel millenialsów. Zdaniem profesora Steve'a McKaya z Uniwersytetu Lincolna abstynencja seksualna może być jeszcze większa. Jeśli okazałoby się, że wśród ankietowanych, którzy odmówili odpowiedzi, są dziewice lub prawiczki, mówiłoby się o co szóstej osobie. 

Dlaczego młodzi nie chcą się kochać? Według psychoterapeutki Susanny Abse ta nowa moralność pojawiła się w reakcji na hiperseksualność, którą są przesiąknięte media. 
Millenialsi zostali wychowani w kulturze hiperseksualności, która zrodziła u nich lęk przed bliskością. Kobiety kuszą pięknymi i jędrnymi ciałami i są zawsze gotowe. Mężczyźni z kolei nieustannie mają erekcję. To zniechęca młodych ludzi - tłumaczyła.

Nie chodzi więc wcale o względy religijne czy problemy w łóżku. Młodzi nie wiedzą, jak stworzyć relacje i przeraża ich możliwość odrzucenia czy kompromitacji. Kobiety nie chcą ścigać się z ideałem, a mężczyźni boją się porażki. 

Autor: 
zzz
Źródło: 

rp/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama