POLACY MASTURBUJĄ SIĘ NA POTĘGĘ

Reklama

pt., 05/04/2018 - 09:48 -- zzz

Jak pokazują dane, Polacy na pytanie „czy masturbowałeś się choć raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy?” w 87 procentach odpowiadają „tak”. Lekarze twierdzą, że onanizm to coś zupełnie normalnego. Czy jest jednak również zdrowy?

 

 

 

 

Dawniej straszono ludzi tym, że masturbacja prowadzi do raka prostaty, bezpłodności lub impotencji czy nawet ślepoty. Dziś wiemy już, że były to mity. Czy wiedzieliście jednak, że masturbacja może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie?

Czy masturbacja ma wpływ na nasz mózg?

Podczas masturbacji zwiększa się produkcja hormonów, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz mózg. Są to:

- dopamina ‒ aktywuje w mózgu sfery odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności, przez co czujemy się po prostu lepiej,

- endorfiny ‒ redukują stres oraz odczuwanie bólu (naukowcy zauważyli, że masturbacja może załagodzić bóle menstruacyjne),

- prolaktyna ‒ pozwala się zrelaksować i ułatwia zasypianie.

Masturbacja a przeziębienie

Naukowcy zbadali również wpływ masturbacji na przeziębienie u mężczyzn. Podczas stymulacji seksualnej w męskim ciele aktywuje się system odpornościowy. We krwi wzrasta produkcja białych krwinek, które ułatwiają pozbycie się z organizmu bakterii i wirusów.

Masturbacja a rak prostaty

Wbrew temu co mówi popularny mit, masturbacja nie prowadzi do raka prostaty. Co więcej, naukowcy zauważyli niedawno, że częsta ejakulacja może obniżyć ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu. Badacze podejrzewają, że dzięki zwiększonej liczbie wytrysków mężczyźni pozbywają się z organizmu substancji rakotwórczych znajdujących się w spermie.

 


 

Czy masturbacja może prowadzić do niepłodności?

Łączenie masturbacji z niepłodnością to kolejny mit. Okazuje się, że częste onanizowanie się może poprawić stan spermy. Podczas następnego stosunku seksualnego nasienie jest silniejsze ‒ prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do zapłodnienia jest znacznie większe.

Czy masturbacja pogarsza życie seksualne?

Wiele osób twierdzi, że masturbacja może doprowadzić do tego, że nie będziemy już odczuwać żadnej przyjemności podczas seksu z partnerem. Okazuje się jednak, że jest odwrotnie. Kiedy masturbujemy się, stymulujemy mięśnie w okolicach organów płciowych. Z wiekiem mięśnie te wiotczeją, prowadząc do problemów z erekcją u mężczyzn i problemów z osiągnięciem orgazmu u kobiet. Masturbując się sprawiamy, że stają się silniejsze, a my możemy cieszyć się seksem przez wiele lat.

Masturbacja wpływa również na libido. Z wiekiem poziom hormonu odpowiedzialnego za pociąg seksualny zmniejsza się. Masturbując się zwiększamy jego produkcję.

 

Czy masturbacja może szkodzić?

Seksuolodzy przestrzegają jednak przed zbyt częstą masturbacją. Polecają, żeby robić to z umiarem. Masturbacja powinna być urozmaiceniem życia seksualnego, nie jego zupełnym zastąpieniem. Jeśli osiągamy orgazm tylko podczas masturbacji, potem może okazać się, że seks z partnerem nie jest satysfakcjonujący.

Autor: 
Z
Źródło: 

radiozet

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama