Jako nastolatek stracił nogę, a dziś nosi tytuł Mr Englnd 2017

Reklama

pt., 07/28/2017 - 16:05 -- Anonim (niezweryfikowany)

Model Jack Eyers nie miał łatwego życia, a teraz ma szansę zostać Mr World Wszedł do historii jako pierwsza osoba z niepełnosprawnością, której poszczęściło się na konkursie o tytuł Mistera Wielkiej Brytanii. Eyers (28) został koronowany na ceremonii, w czasie której pokonał 24 uczestników.

 

Młody człowiek urodził się z chorobą zwyrodnieniową, z powodu której w wieku 16 lat musiał poddać się amputacji nogi. Nie pozwolił, by mu to przeszkodziło w realizacji marzeń. Dwa lata temu został pierwszym modelem bez nogi, który przeszedł po wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

 

- Przez ostatnich pięć lat pracowałem na tym, by podnieść w branży modowej świadomość istnienia niepełnosprawnych; chcę być wzorem do naśladowania dla osób ułomnych, z różnymi dysfunkcjami, powiedział w wywiadzie dla Metro.

Po operacji Jack Eyers zaczął chodzić na siłownię i w krótkim czasie zauważyła go agencja mody Models of Diversity, która opowiada się za różnorodnością w branży modowej. Od tego czasu reklamował modne marki na wybiegach w m.in. Mediolanie i Moskwie.  Ponadto, w 2012 roku uczestniczył w ceremonii otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich. Do ceremonii uczył się akrobacji trenując w cyrku.

-Trenowałem z trupą cyrkową, żeby nauczyć się wspinać po linie i balansować na niej. Spektakl napełnił mnie radością, jakiej nigdy wcześniej nie doznałem. Zainspirowało mnie poczucie, że ludzie niepełnosprawni mogą być silni, i że w brew pozorom, nie jesteśmy ani słabowici, ani ograniczeni swoimi ułomnościami, powiedział.

Następnym przystankiem dla Jacka są wybory Mr World.

 

url.jpg

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

blic.rs

Polub Plportal.pl:

Reklama