Odchudzające właściwości owoców

Reklama

czw., 01/14/2016 - 18:33 -- Administrator

 Foto: Wikipedia.pl/Dungodung

Powszechnie wiadomo, że owoce to źródło witamin i substancji odżywczych. Ale czy wiedzieliście, że mogą być naszym sojusznikiem w walce ze zbędnymi kilogramami?

Co sprawia, że są tak bardzo skuteczne i które owoce należą do największych pogromców tłuszczu i nieatrakcyjnej sylwetki? Przedstawiamy złotą szóstkę owoców. Możesz jeść je do woli, i przy tym ze zdumieniem obserwować jak tracisz zbędne kilogramy.

Jabłka

Zawierają sporo pektyn, które niwelują uczucie głodu, a także przyspieszają metabolizm. Dodatkowo ograniczają wchłanianie tłuszczu. Zawarte w nich antyutleniacze pozwalają twojej skórze dłużej cieszyć się młodzieńczą świeżością.

Truskawki

Pozytywnie wpływają na produkcję hormonów odpowiedzialnych za przyspieszenie metabolizmu i spalanie tłuszczu. Dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez słodkiej przekąski, będą doskonałą, i na pewno zdrowszą, alternatywą dla czekolady i ciasta.

Awokado

Zawiera dużo zdrowych tłuszczów, wody i kwasu oleinowego. Przyspiesza przemianę materii, a także pozytywnie wpływa na produkcję testosteronu, znanego ze swoich właściwości wspomagających spalanie tłuszczu.

Arbuz

Znany ze swojej niskiej kaloryczności – 100 g ma tylko 13 kalorii, dlatego też możesz objadać się nim do woli. Wysoka zawartość wody przyspiesza usuwanie toksyn, które mogą pojawić się podczas odchudzania.

Cytryna

Wypicie szklanki wody z sokiem z cytryny przed posiłkiem obniża nasz aptetyt. Oprócz tego, przyspiesza przemianę materii i pozwala szybciej spalić tłuszcz. Może zastapić herbatki odchudzające.

Suszone śliwki

Są dość słodkie, dlatego z powodzeniem zastąpią niezdrowe cukierki i czekoladę. Hamują uczucie łaknienia, a także zawierają dużo błonnika. Wystarczy kilka śliwek, abyśmy poczuli się nasyceni i stracili ochotę na sięganie po kolejne łakocie.

Autor: Artur Bartczak

 

Polub Plportal.pl:

Reklama