Herbaty na wagę złota

Reklama

wt., 05/22/2018 - 11:57 -- koscielniakk

Chińczycy uważają, że nie można żyć bez herbaty. Dlaczego? Bo, jest coś bardzo uspokajającego w piciu herbaty, nie ważne czy ciepłej, czy mrożonej. Cała uwaga skupiona jest na smaku niosącym ze sobą spokój, co daje się odczuć już po pierwszym łyku.

Ze względu na różne, dostępne niemal wszędzie gatunki herbaty, możemy ją pić codziennie. Wielu z nas nie wie, że są herbaty tak cenne, że wartość jednego ich grama jest wyższa, niż wartość grama czystego złota.

1. Da Hong Pao: Historia tej herbaty sięga XVIII wieku. Na jedną jej szklaneczkę potrzeba 2,5 g  suszu, a to oznacza, że za opakowanie Da Hong Pao musimy zapłacić nawet 3.125 dolarów. Zdaniem niektórych, bogaty kwiatowy smak tej herbaty pozostaje w ustach jeszcze parę minut po wypiciu.

2. Panda Dung Tea: Pandy żywiące się wyłącznie dzikim bambusem, a właściwie ich odchody, są wykorzystywane przy uprawie tego właśnie gatunku herbaty. Ponieważ pandy przyswajają z pożywienia tylko 30% składników odżywczych, duża ich część pozostaje niestrawiona i z odchodów, będących świetnym naturalnym nawozem, przenikają one do rośliny, gromadząc się w jej listkach. Może brzmi to mało apetycznie, ale Panda Dung Tea ma mnóstwo zalet i bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jedna jej filiżanka to wydatek około 200 dolarów.

3. Yellow Gold Tea Buds: Z ceną 105 dolarów za 50 g, ta herbata zaliczana jest do drogich, ale jest piękna jak biżuteria. Jej listki barwione prawdziwym 24-karatowym złotem można kupić wyłącznie w Singapurze. Zbierane są tylko w jednym miejscu na świecie, tylko jednego dnia w roku i tylko z czubka krzewu.

4. Tie Guan Yin: To wysokogatunkowa wersja chińskiej herbaty Oolong, którą zaczęto uprawiać w XIX wieku w prowincji Fugen. Nazwę otrzymała po chińskiej bogini miłosierdzia. Cena jej kilograma to 3.000 dolarów. Zbiera się ją na wiosnę i jesienią, często ma owocowy zapach, czasami smakuje jak wiśnie.

 

 

Ale chcąc się cieszyć herbatą najwyższej klasy nie zawsze trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy! Obojętnie jaka herbata, gorąca czy zimna, może nas zrelaksować i wprowadzić w nastrój wart złota. Pierwsze skojarzenie z herbatą, to gorący napar, ale obecnie jest mnóstwo receptur na przygotowanie mrożonej herbaty. Na ogół wykorzystują one herbatę, owoce i rośliny. Taka właśnie specyficzna kombinacja umożliwia nam przejście w zupełnie inny wymiar. Wspaniale, gdy po pierwszym łyku możemy wyzwolić w sobie lawinę pozytywnych myśli, marzenia i chociaż w myślach powrócić do najdroższego sercu miejsca. Dziękujcie za to, co macie i cieszcie się każdą chwilą, bo ta chwila jest bezcenna!

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama